Alternatywa dla tradycyjnej depilacji

Depilacja laserowa zyskuje coraz większe uznanie na naszym polskim rynku i nie ma się czemu dziwić skoro zawiera w sobie wszystkie możliwe zalety depilacji, a jednocześnie jest wyzbyta wad z jakimi dotychczas spotykaliśmy się przy różnych sposobach pozbycia się niechcianego owłosienia z naszego ciała. Dlatego właśnie warto przyjrzeć się nieco z bliska całemu procesowi.

Nowoczesne lasery do depilacji

light sheerObecnie mamy naprawdę w czym przebierać jeśli chodzi o sposoby depilacji naszego ciała. Na rynku istnieje wiele produktów umożliwiających nam na sprawne pozbywanie się niechcianego owłosienia w zaciszu domowym. Choć metody te spełniają swoją funkcję nie są jednak całkowicie pozbawione wad i często decydując się na konkretną z nich musimy jednocześnie godzić się na pewne kompromisy. Korzystając z tradycyjnej maszynki możemy liczyć na bezbolesną depilację, ale jednocześnie o bardzo krótkotrwałych efektach. Wosk z kolei zapewnia co prawda nieco dłużej uczucie gładkości na skórze, jednak często bywa dla kobiet bolesny. Depilacja laserowa z kolei to zupełnie inny wymiar pozbawiony bólu oraz skutków ubocznych, jakie znamy z doświadczenia, a za to zapewniająca idealnie gładkie ciało na zawsze. Wszystko za sprawą nowoczesnych urządzeń umożliwiających nam korzystanie z tej formy depilacji. Mowa oczywiście o laserach. Jednym z najlepszych obecnie na rynku laserów służących do depilacji list Light Sheer. Jest to laser przy użyciu którego proces depilacji jest skórcony nawet trzykrotnie. Light Sheer działa bezpośrednio na melaninę włoska docierając światłem lasera do mieszka włoskowego w którym znajduje się właśnie melanina i która pochłania laser, co z kolei doprowadza do trwałego usunięcia cebulki włosa. Precyzja zabiegu z kolei sprawia, że pozostałe tkanki skóry nie zostają uszkodzone. Natomiast jakikolwiek dyskomfort spowodowany tą metodą depilacji od razu jest minimalizowany za pomocą zimnych kompresów. Tak efektowne działanie laser zawdzięcza specjalnym wymiennym głowicom zdolnym dopasowywać się do powierzchni skóry. Mniejsza głowica świetnie radzi sobie z trudno dostępnymi miejscami, jak na przykład pachy, z kolei większa jest w stanie zagwarantować lepsze wnikanie światła laserowego, co poprawia rezultat końcowy przy większych partiach ciała. 

Odkąd depilacja laserowa pojawiła się na rynku mnóstwo kobiet zaczęło się do niej szybko przekonywać. Na przestrzeni lat urządzenia umożliwiające nam tę formę depilacji zostały niesamowicie ulepszone co sprawia, że dziś depilacja laserowa przebiega znacznie krócej i co najważniejsze – bezboleśnie. Stanowi zatem rewelacyjną alternatywę dla wszystkich znanych nam, domowych sposobów i co