Bezpieczne auta dla najmłodszych

 

Dzieciństwo jest czasem beztroskiej zabawy i poznawania świata wszystkimi zmysłami. Maluchy uwielbiają aktywnie spędzać czas i często zmieniać zabawy, bo szybko się nudzą. Jednak są pewne zabawki, które potrafią zająć maluchy nawet na wiele godzin. Mowa tu na przykład o samochodzikach zasilanych elektrycznie, które mogą służyć jednemu lub dwójce dzieci. Takie pojazdy nie są tanie, ale za to podobają się każdemu maluchowi.

Od jakiego wieku są samochody z akumulatorem?

bezpieczne auto na akumulator dla 2 dzieciZabawki, które rodzice dają swoim dzieciom, przede wszystkim powinny być bezpieczne. Dopiero później można myśleć o praktyczności czy użyteczności. Większość z nich jest wykorzystywana w domu, ale są też takie, które można zabierać ze sobą na spacer. Bezpieczne auto na akumulator dla 2 dzieci z pewnością jest dobrą opcją dla rodzeństwa w podobnym wieku. Teoretycznie, większość modeli jest przeznaczona dla dzieci od trzech lat, ale ze względu na pasy bezpieczeństwa i możliwość zdalnego sterowania pilotem, mogą w nich jeździć młodsze dzieci. W przypadku rodzeństwa, zawsze to starsze może prowadzić pojazd, a młodsze jedyne być pasażerem. Samochody dwuosobowe są nieco szersze niż ich jednoosobowe odpowiedniki, ale mają taka samą długość. Wszystkie mają boczne lusterka, kierownicę z klaksonem i światła led z przodu i z tyłu. Spora część pojazdów ma też w zestawie pilot do zdalnego sterowanie, który jest czasem niezastąpiony w trakcie spaceru, bo maluchy mogą chcieć pospacerować lub zwyczajnie znudzi im się kierowanie. Wtedy rodzic przejmuje kontrolę nad samochodem i staje się jego kierowcom na odległość. Ceny pojazdów zasilanych na akumulator są bardzo mocno zróżnicowane i zależą przede wszystkim od producenta, modelu i wyposażenia. Najdroższe są modele na licencji znanych marek samochodowych, bo mają niemalże identyczny wygląd jak oryginały, które można spotkać na ulicach. Dla maluchów jazda takim pojazdem jest wielką frajdą, bo choć przez chwilę czują się jak dorośli, mając swój własny samochód. Najtańszy model kosztuje około trzystu złotych, a najdroższe nawet ponad tysiąc złotych.

Samochody na akumulator możemy kupić w większości dobrych sklepów z zabawkami lub największy ich wybór znajdziemy w sklepach internetowych. Z uwagi na dość wysoką cenę, niektórzy rodzice szukają używanych modeli takich pojazdów, ponieważ mogą kosztować nawet o połowę mniej. Takich ogłoszeń znajdziemy sporo w internecie, gdyż rodzice dzieci, które już wyrosły, chcą się pozbyć pojazdów, gdyż są im niepotrzebne i jedynie zajmują miejsce.