Biostymulatory sprawdzonym rozwiązaniem w rolnictwie

Rozwój rolnictwa na przestrzeni wieków poszedł bardzo do przodu. Podstawowe problemy jakie mieli nasi przodkowie związane z wydajnością upraw i wzrostem roślin zostały rozwiązane przez współczesną chemię i technologie. Nowoczesny sprzęt rolniczy zapewnia wysoką wydajność podczas uprawy zbiorów, natomiast najnowsze odkrycia w dziedzinie chemii rozwiązują problem ze wzrostem roślin.

Warto wybrać sprawdzony biostymulator

sprawdzone biostymulatoryOd kiedy powstała dziedzina chemii ludzie od zawsze marzyli, aby wykorzystać ją do uprawy roślin. Ciągła współpraca chemików z biologami odnosiła spektakularne sukcesy, które przyczyniły się do rozwoju produkcji pestycydów, przez co wydajność pół wzrosła wielokrotnie w stosunku do ubiegłego wieku. Chemiczne środki mają różny wpływ na hodowane rośliny i są produkowane pod konkretne zastosowanie. Mamy środki owadobójcze, które chronią uprawy przez destrukcyjnym działaniem owadów żywiących się uprawami, środki chwastobójcze, które w sposób selektywny usuwają z plantacji niepożądane rośliny oraz symulatory wzrostu mające wpływ na szybkość i jakość wzrostu roślin w uprawie. Symulatory wzrostu nazywane są biostymulatorami, gdyż wpływają na biologię roślin i dzięki temu umożliwiają im szybszy lub większy wzrost. Z dostępnych na rynku produktów warto wybierać sprawdzone biostymulatory, o znanym i doświadczalnie sprawdzonym działaniu. Takie środki dostarczają naszym roślinom odpowiednich substancji odżywczych, przez co ułatwiają im odpowiednio wyważony wzrost. Lepiej nie wybierać produktów, które kuszą tylko cena, a nie mamy pewności co do skuteczności ich działania, takie działanie może przynieść ryzyko dużych strat na uprawie co będzie nas sporo kosztowało. Biostymulatory występują w formie płynnego nawozu lub granulek użyźniających ziemie. W obydwu formach dają się łatwo rozprowadzić po polach przez co ich absorpcja przez rośliny nie pozostawia problemu.  Warto dobierać odpowiednie środki do odpowiednich typów roślinności, którą uprawiamy, gdyż każdy typ inaczej się rozwija i potrzebuje zupełnie innych składników odżywczych. Nie dajmy się oszukać uniwersalnymi rozwiązaniami, gdyż jak to mówią, jak coś jest do wszystkiego to również jest do niczego.

Obecnie bez stosowania nawozów i środków ochrony roślin nie sposób wyobrazić sobie skutecznie działającego gospodarstwa. Wprawdzie są ekologiczne uprawy, które obywają się bez tych środków, ale trzeba pamiętać, że ich wydajność jest dużo niższa co objawia się, jak często widzimy, w cenach tego typu produktów występującymi w naszych sklepach.