Budowanie ścian z cegły

Ściany budynków mogą być tworzone z bardzo wielu różnych materiałów. Najpopularniejszymi z nich są cegły, pustaki, czy bloczki budowlane. W ostatnich latach można zauważyć swoisty trend do coraz częstszego stosowania cegieł. Jest to niejako powrót do klasycznych rozwiązań budowlanych sprzed kilkudziesięciu lat. Bez wątpienia cegły są bardzo często wykorzystywane do tworzenia ścian wewnątrz mieszkań, czy domów. W znacznej mierze wynika to z estetyki ceglanych ścian i urządzania całego pomieszczenia w określonym stylu.

Tworzenie ścian ze starych cegieł

cegły stareZ tego powodu bardzo często tworzy się ściany, które posiadają odkryte przestrzenie, w których widać cegły bez żadnych dodatkowych elementów. Taki wystrój i styl pomieszczenia jest niezwykle klimatyczny. Daje on poczucie swoistego klasycznego stylu jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Pozwala to na dobranie dodatków i mebli zarówno w stylu rustykalnym, jak również trochę ekstrawaganckim. Cegły stare mają możliwość tworzenia unikalnych kompozycji na ścianie poprzez zastosowanie różnego rodzaju naturalnych mozaik i unikatowych wzorów. Wynika to z niepowtarzalnego charakteru każdej cegły. Obecnie wielu projektantów wnętrz stara się podsuwać klientom takie właśnie rozwiązania, jeśli chodzi o wystrój kuchni, czy salonu. Modnym i ciekawym podejściem jest stworzenie jednej ściany lub jej fragmentu z cegły, a następnie wyszlifowanie tylko niektórych z nich. Na pojedyncze cegły można też nałożyć fragment tynku, czy zaprawy, przez co całość wygląda oryginalnie i daje wrażenie wykorzystania do budowy ściany starych cegieł. Cegły pod stworzenie takiej unikatowej ścianki możemy bez problemu nabyć w każdym sklepie budowlanym. Dostępnych jest tam zawsze kilka lub kilkanaście wzorów i typów cegieł. Niektóre posiadają różne odcienie kolorystyczne, czy też wzory. Dzięki temu dokonując wyboru cegieł pod stworzenie ściany możemy dowolnie eksperymentować z odcieniami koloru pomarańczowego, czy różnymi wzorami.

Z tego też powodu niezwykle dużo zależy tutaj od naszej inwencji i pomysłowości. Warto jednak rozważyć skorzystanie z porady architekta wnętrz, który może nam doradzić odpowiedni dobór różnego typu cegieł. Dodatkowo możemy zasugerować się gotowymi ekspozycjami sklepowymi, które mogą nam podsunąć pomysł na stworzenie unikalnego wzoru z cegły. Inspiracji możemy poszukać też w internecie lub w miejscach, gdzie takie ścianki w naturalny sposób występują. Przykładem takich miejsc są puby, czy też lokale nocne. Innymi miejscami są kościoły, czy nawet stare zamki.