Cechy charakterystyczne świec ekologicznych

Warto mieć świadomość, że świece wyprodukowane z wosku pszczelego spalają się bezdymowo i jednocześnie nie powodują uwalniania żadnych szkodliwych substancji do otoczenia. Oprócz tego dają ciepłe, jasne i bardzo przyjemne światło. Warto je palić codziennie, od 15 do 60 minut każdorazowo. Ich zapach w sposób korzystny wpływa na samopoczucie oraz działa uspokajająco, a także doskonale wpływa na koncentrację. Jest to bardzo istotne dla tych osób, które cenią sobie powrót do naturalnych produktów i nie chcą w swoim domowym zaciszu świec parafinowych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Zalety naturalnych świec z pszczelego wosku

ekologiczne świece z pszczelego woskuDostępne na rynku świece woskowe mogą przybierać różną formę. Zazwyczaj spotykane są wolnostojące i są one odlewane w specjalnych formach (zarówno z tworzywa sztucznego, silikonowych, jak i metalu. Na polskim oraz zagranicznym rynku znajdziemy kilkaset różnych wzorów, zaczynając od walców, przez niebanalne figurki, a kończąc na pięknych świecach przypominających misterne rzeźby. Warto zdecydować się na ekologiczne świece z pszczelego wosku i poznać ich dobroczynne właściwości. Oprócz świec wolnostojących dostępne są także świece z wosku pszczelego odlane w naczyniach o różnych wielkościach. Często także możemy znaleźć świece w naczyniu z ręcznie robionej ceramiki. Ciekawie prezentują się także świece zwijane z węzy pszczelej. Wykonywane są z arkuszy wosku z wytłoczonym wzorem, często plastra miodu. Takie świece jednak wypalają się nieco szybciej niż te, które są odlane z formy albo znajdują się w pojemniku, ponieważ między warstwami jest powietrze. Warto o tym pamiętać w momencie, kiedy będziemy chcieli kupić świecę wykonaną z wosku pszczelego do własnego mieszkania albo domu, jednak będzie zależało nam nie tylko na estetyce, aromacie, ale także na czasie palenia się takiej świecy. W sklepach powinniśmy obecnie bez problemu znaleźć odpowiednie rodzaje świec.

Ważne jest stosowanie się do kilku zasad palenia świec z wosku pszczelego. Pierwsze, jak w przypadku innych świec, odnoszą się do bezpieczeństwa. Kolejne obejmują czas palenia, który powinien zostać dopasowany do średnicy świecy. Istotne jest to, aby wosk rozpuszczał się w sposób równomierny na całej powierzchni świecy. Jest to ważne szczególnie w przypadku świec o większej średnicy, gdzie półgodzinne palenie może powodować tunelowanie świecy. Niestety nie jest ono korzystne dla świecy i powoduje, że nie tylko zaczyna się ona znacznie szybciej spalać, ale jednocześnie w nieprawidłowy i nieestetyczny sposób.