Charakterystyka stałych kurtyn dymowych

Wśród stosowanych zabezpieczeń przeciwpożarowych, grawitacyjne systemy odprowadzania dymu odgrywają bardzo ważną rolę podczas przeprowadzania akcji ratunkowych. W obiektach wielkopowierzchniowych, to stała kurtyna dymowa skutecznie kieruje szkodliwe gazy do wentylacji, aby jak najszybciej oczyścić pomieszczenia w czasie pożaru. Jest to niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym w budynku oraz ratownikom.

Co wyróżnia stałe kurtyny dymowe?

stałe kurtyny dymoweFirmy produkujące zabezpieczenia przeciwpożarowe coraz częściej zajmują się montażem kurtyn dymowych. Jest to świetny sposób na na wzmocnienie grawitacyjnego systemu odprowadzania dymu, który zwiększa szansę szybkiego ugaszenia pożaru. Obiekty wielkopowierzchniowe a także budynki użyteczności publicznej wymagają stosowania różnego rodzaju zabezpieczeń przeciwpożarowych, które nie tylko zapewnią bezpieczeństwo ludzi, ale również usprawnią akcję ratunkową. Stałe kurtyny dymowe działają w bardzo prosty sposób, jednak sposób ich montażu sprawia, że najczęściej stosowane są w magazynach i halach produkcyjnych. Wydzielają one strefy dymowe do zbierania szkodliwych gazów, które są kierowane w stronę sufitu. Montuje się je za pomocą kątowników górnych mocujących, które nie muszą być zawieszane na żadnej specjalnie przygotowanej konstrukcji. Opuszczona jest z niego niepalna kurtyna wykonana z włókna szklanego. Dół materiału jest naciągany za pomocą kątowników obciążeniowych. Dzięki temu całość wygląda estetycznie i nie rzuca się w oczy jak inne, mniej dyskretne systemy przeciwpożarowe. Stałe kurtyny dymowe są lekkimi konstrukcjami o dużych wymiarach, których cena jest równie zadowalająca jak skuteczność działania. Zamontowanie takich grawitacyjnych systemów odprowadzania dymu może zapewnić bezpieczeństwo ludzi w czasie ewakuacji, ponieważ dym będzie unosił się nad nimi. Wykonane z najwyższej jakości materiałów i podzespołów oraz zaprojektowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie kurtyny dymowe są jednym z najpopularniejszych elementów zabezpieczeń przeciwpożarowych, które pojawiają się w coraz większej ilości budynków.

Zarówno w budynkach biurowych, halach przemysłowych, obiektach sportowo-rekreacyjnych czy galeriach handlowych stosowane są zabezpieczenia przeciwpożarowe, które umożliwiają przeprowadzanie szybkich akcji ratunkowych oraz bezpieczną ewakuację. Dzięki konstrukcjom takim jak stałe kurtyny dymowe, niezależnie od rodzaju budynku może on być dokładnie zabezpieczony przed niekontrolowanym rozprzestrzenianiem się dymu.