Co jest kluczowe w migracjach office365?

Faza planowania wdrożenia usługi Office 365 w dużej mierze zależy od wielu czynników, w tym od tego, czy korzystasz z profesjonalnego i małego biznesplanu, czy z planu biznesowego. Niezależnie od używanego planu chcesz uzyskać kontrolę nad zasobami i rolami potrzebnymi do wdrożenia, a także takimi zadaniami, jak synchronizacja spotkania śledzenie problemów, strategie dotyczące poczty e-mail, takie jak rozmiar skrzynki pocztowej i integracja poczty e-mail z programem SharePoint.

Wdrożenie migracji office 365 zależy od różnych czynników

migracje office 365Przy przyjęciu oprogramowania korporacyjnego ważne jest utrzymanie otwartych linii komunikacyjnych. Jeśli wszyscy znajdują się na tej samej stronie, łatwiej jest poruszać się po pojawiających się problemach niż na końcu projektu. Dobrze jest mieć codzienne stand-upy, w których zespoły stoją w kręgu i szybko ogłaszają, nad czym pracują i jakie przeszkody uniemożliwiają im kontynuowanie zadań. Śledzenie pojawiających się problemów ma kluczowe znaczenie, przez co potrzebujesz odpowiedniego procesu. SharePoint idealnie nadaje się do śledzenia problemów, więc możesz użyć pilotażowej implementacji Office 365, która obejmuje SharePoint Online, aby śledzić problemy związane z implementacją Office 365. Poczta elektroniczna odgrywa bardzo ważną rolę w prawie każdej organizacji. Przenosząc się do Office 365, przenosisz swój system e-mail. Poczta e-mail może być szeroko rozpowszechniona i zintegrowana z wieloma różnymi zakamarkami Twojej infrastruktury. Chcesz się upewnić, że przeprowadzasz dokładny audyt, aby dowiedzieć się, które systemy i aplikacje używają poczty e-mail, a które chcesz przenieść do Office 365. Ponadto należy zrozumieć rozmiar skrzynek e-mail użytkowników i ilość wiadomości e-mail, która zostanie zmigrowana do Exchange Online (która jest częścią Office 365 e-mail). W szczególności zwróć uwagę na sposób korzystania z programu SharePoint i sposób korzystania z poczty e-mail przez program SharePoint. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z SharePoint, masz szansę zrozumieć, jak produkt integruje się z pocztą e-mail. Dobrą wiadomością jest to, że migracje office 365 są bardzo elastyczne w zakresie licencjonowania, udostępniania użytkowników i administracji.

Chcesz jednak zaplanować liczbę użytkowników i wymagania licencyjne potrzebne Twojej organizacji. Możesz wówczas zdecydować się na przyjęcie Office 365 naraz lub podejście etapowe, przenosząc pojedynczą grupę do Office 365 jako pilot. W obu przypadkach musisz zrozumieć swoje wymagania licencyjne, aby odpowiednio zaplanować zasoby i koszty.