Co pić na co dzień?

 

Człowiek powinien wypić około dwóch litrów płynów dziennie. Posiłki również się zaliczają, ale istotne jest też ile wypijemy płynów odwadniających, na przykład kawy, alkoholu, herbat. Tak! herbaty również mogą być odwadniające. Warto więc wiedzieć, ze herbaty taka jak mięta czy czarna niestety odwadnia, nie pomaga w nawodnieniu. 

Jakie herbaty pić?

aromatyczna herbata pukkaNajzdrowsza jest herbata czerwona i zielone. Herbata czerwona znana jest już 6 tysięcy lat. Kiedyś mogli ją pić tylko cesarzowie, gdyż była ona uznawana za eliksir młodości. Teraz odkryto, że herbata czerwona wspomaga spalanie tłuszczy, nawet została okrzyknięta pogromca tłuszczu. Jest to prawda, jednak bez odpowiedniej diety i aktywności fizycznej, niestety czerwona herbata nam nie pomoże. Zielona herbata zaś jest genialna w formie sproszkowanej tak zwana matcha. Wypicie jednej filiżanki matchy jest równoważne z wypiciem 10 filiżanek zielonej herbaty w listkach. Zielona herbata zawiera mnóstwo antyoksydantów, a do tego witamin. Ważne jest aby herbaty zielonej, ani czerwonej nie zaparzać w 100 stopniach Celsjusza, tylko przykładowo w 95 stopniach, w tedy herbata nie traci swoich genialnych właściwości, zwłaszcza antyoksydantów, które są naprawdę bardzo potrzebne w wyeliminowaniu komórek rakowych. Herbata biała również jest bardzo zdrowa, jednak ta zaś ma mniej zwolenników z tego względu, że nie jest intensywna w smaku jak przykładowo herbata czerwona czy zielona. Istnieją również mieszanki aromatyczna herbata pukka, które zawierają dodatkowo rumianek, melisę i bardzo uspokajają lub pomagają w usypianiu. Sporo herbatek można kupić z owocami, przykładowo jeżeli ktoś nie lubi zapachu czerwonej herbaty, to istnieją takie herbaty z owocami i aromatyzowane specjalnie, również są bardzo zdrowe, a owoce po zaparzeniu można śmiało jeść. Zieloną herbatę możemy również kupić z jaśminem, czy cytryną albo i grejpfrutem, jest to genialna alternatywa, jeżeli komuś zaś przeszkadza smak zielonej herbaty. Warto jednak przekonać się do herbat ziołowych.

Herbaty to bardzo zdrowy trunek, zwłaszcza kiedy potrzebujemy zrobić sobie taką na uspokojenie, na sen,  na trawienie czy po prostu zamiast kawy. Wbrew pozorom kawa jest bardzo zdrowa, jednak czasami warto zamienić jedną filiżankę kawy na herbatę zieloną z jaśminem albo grejpfrutem wtedy wyjdzie nam również na zdrowie, nawodnimy się i mamy zapewnioną ochronę przed rakiem, bo herbata zielona i nie tylko zielona, zawiera silne antyoksydanty, które zapobiegają wszelkim ciężkim nowotworom.