Co trzeba wiedzieć o aparatach słuchowych?

Całe życie pracowałam na głośnej hali produkcyjnej. Choć za młodu nie zwracałam na to uwagi, po przejściu na emeryturę zauważyłam, że mam problemy ze słuchem. Wybrałam się do laryngologa, który zlecił mi wizytę u audiologa i profesjonalne badanie słuchu. Po badaniu okazało się, że mam spory niedosłuch i muszę nosić aparat słuchowy. Nie miałam pojęcia, jak się obchodzić z takim sprzętem i w jaki sposób on działa. Udałam się do sklepu medycznego, po dobór aparatu słuchowego i zamierzałam o to dopytać.

Dobór odpowiedniego aparatu słuchowego

aparaty słuchoweW sklepie medycznym od razu zapytałam o profesjonalne aparaty słuchowe, które sprawdzą się przy mojej wadzie słuchu. Sprzedawczyni poleciła mi aparaty słuchowe douszne. Mogłam go od razu przymierzyć, żeby sprawdzić czy pasuje mi taki aparat słuchowy. Muszę przyznać, że był on bardzo przyjemny i komfortowy w noszeniu. Doradzony mi w sklepie medycznym aparat słuchowy był niewielkich rozmiarów i w trakcie noszenia w ogóle się go nie odczuwało. Jego zakładanie było bardzo proste, wręcz intuicyjne. Bardzo mi się podobało w tym aparacie słuchowym to, że był zabezpieczony przed wysunięciem się z ucha i wypadnięciem. Było to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób aktywnych fizycznie. Dużą jego zaletą było również to, że był dostępny w bardzo dobrej, niskiej cenie, jednej z najlepszych na rynku. Był to aparat słuchowy najwyższej jakości, który minimalizował szumy oraz pracował na dużej skali częstotliwości. Dzięki temu wzmacniał odgłosy z zewnątrz nawet o 40 decybeli. Było to bardzo duże i zgodnie z tym, co mówił mi audiolog takie wzmocnienie pozwoli zniwelować mój uszczerbek na słuchu. W tym aparacie słuchowym podobało mi się również to, że posiadał trzy wymienne nakładki pozwalające na indywidualne dopasowanie aparatu do użytkownika. Sprzedawczynie zapewniła mnie, że aparaty słuchowe tej marki są bardzo często wybierane i chwalone przez klientów. Zachęcona tymi pozytywnymi komentarzami na temat tego aparatu słuchowego od razu zdecydowałam się go zakupić.

Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Zakupiony przeze mnie aparat słuchowy był bardzo komfortowy i praktyczny. Przede wszystkim działał bardzo sprawnie i nie wymagał zakupienia zbyt dużej ilości akcesoriów do aparatu słuchowego. Przydatne było również to, że posiadał wskaźnik baterii. Jedna bateria z kolei wystarczała na dość długi okres czasu i nie trzeba było jej zbyt szybko wymieniać. To było dla mnie bardzo praktyczne i komfortowe rozwiązanie. Byłam bardzo zadowolona.