Co wpływa na cenę okna?

 

Wiele osób, gdy decyduję się na wymianę okien, zastanawia się nad tym, z jakim wydatkiem muszą się liczyć. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału zostaną wykonane okna, ponieważ możemy decydować się na okna plastikowe lub drewniane albo też aluminiowe, ale także na cenę ma wpływ wielkość okna oraz sposób ich otwierania. Dodatkowo na cenę ma wpływ również ilość komór zainstalowanych w skrzydle okna oraz odpowiednia izolacja termiczna. Zawsze standardowe rozmiary okien są tańsze od tych wykonywanych na zamówienie.

Parametry okien w domach jednorodzinnych

okna pcv aluminium z KatowicW przypadku budowy domów jednorodzinnych najczęściej projektanci uwzględniają okna, które posiadają średnią kasę przenikania ciepła, a także przepuszczalność energii. Najczęściej już na etapie projektu budowlanego będziemy mieli również przedstawiony dokładny kosztorys realizacji zakupu oraz montażu odpowiednich okien. Okna o najlepszych parametrach najczęściej są zdecydowanie droższe i nie każdy może pozwolić sobie na zakup takiej stolarki okiennej. Czy warto wydać dużą sumę na okna? Najczęściej każdy mieszkanie może spokojnie zostać zabudowane standardowymi oknami PCV. Jednak w przypadku przedsiębiorców dobrze jest wybrać wysokiej klasy okna PCV aluminium z Katowic. Pozwolą one zdecydowanie lepiej chronić wszelkie urządzenia oraz maszyny, które znajdują się w biurze firmy, a także pozwolą na utrzymanie energii cieplnej, oraz zachowanie ciszy i spokoju w pracy, ponieważ okna są bardzo dźwiękoszczelne. Kiedy decydujemy się na zakup nowych okien do naszego domu to najczęściej zwracamy uwagę na ich wygląd, a także parametry związane z izolacyjnością. Musimy jednak wziąć również pod uwagę, że na jakość okien wpływa również budowa profilu okiennego. Najczęściej w dużych oknach wartość ta jest pomijana, ale w przypadku niewielkich okien, które występują w piwnicy lub łazience profil okienny może zajmować nawet około 40% całkowitej powierzchni okna, które zakupujemy. Wielu specjalistów informuje swoich klientów, że zdecydowanie lepszą izolacyjność cieplną mają okna, które na etapie projektowania mogą być dowolnie dostosowane do izolacyjności profili.

Jeśli chodzi o sam montaż okien, to najlepszym rozwiązaniem jest ciepły montaż. Powinniśmy do takiego zadania zatrudnić odpowiedzialnych fachowców, którzy od wielu lat montowali już okna i mają doświadczenie w tym temacie. Dzięki ciepłe ma montażowy i okien możemy wysunąć okna na odpowiednią grubość ściany, aby wyeliminować mostek termiczny wzdłuż obwodu ramy okiennej.