Czy dachówka ceramiczna nadaje się na dach?

 

Jak wiadomo są różne rodzaje pokryć dachowych, które różnią się swoimi właściwościami. Wszystko zależy od tego z jakich materiałów zostały wykonane, dlatego dobrze byłoby się dowiedzieć które z nich będzie wam najbardziej odpowiadało. Postaram się  tym tekście przedstawić mojego faworyta, który już od wielu lat jest używany przez ludzi. Myślę że także i wam się spodoba, choć z pewnością cena będzie tu istotną sprawą.

Czym zalecałbym pokryć swój dach?

dachy z WrocławiaWedług mnie to dachówka ceramiczna będzie świetnym wyborem na dachy wielu domów. Pewnie się zastanawiacie czemu uważam że właśnie to pokrycie dachowe jest dobre. Cóż jest kilka powodów. Przede wszystkim należy wiedzieć że są one niezwykle wytrzymałe, przez co będzie można nie martwić się o swój dach przez wiele lat. Ogółem gwarancje na dachówkę są na jakieś trzydzieści lat. Jednak powszechnie uważa się że mogą one a spokojnie wytrwać nawet sto lat. Oczywiście spor zależy od czynników atmosferycznych które występują w danym rejonie, jednak nie jest to takim kłopotem. Ogółem są na nie niesamowicie odporne. Niezależnie czy chodzi o spore nasłonecznienie czy też mrozy. Dachówka ceramiczna jest bardzo mrozoodporna, dzięki czemu tak częste w naszym kraju zamarzanie oraz rozmarzanie nie sprawi większych szkód. Do tego trzeba przyznać że dachówki ze względu na gęstość swojego materiału są odporne na hałas. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju dudnienie wywoływane deszczem bądź innymi opadami. W takich przypadkach często na poddaszu się słyszy okropne hałasy, jednak nie jest tak w przypadku tego rodzaju pokrycia dachowego. Jeśli zastanawiacie się poważnie nad tego rodzaju dachem to powinniście wiedzieć że są w wielu odsłonach, także i pod względem estetycznym powinniście znaleźć coś dla siebie. Dachy z Wrocławia są często pokryte właśnie dachówką, co jak widać dzieje się nie bez powodu. Co prawda cena jest nieco wyższa niż w przypadku innych pokryć dachowych, ale jest to inwestycja na lata. Warto jednak pamiętać że dach musi posiadać odpowiedni kąt nachylenia, tak żeby zdołano ułożyć na nim dachówki bez żadnych kłopotów.

Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie takiego dachu, warto się zastanowić czy w waszym wymarzonym domu nie będzie on najbardziej odpowiedni. Myślę że dachówki są już tradycyjnym pokryciem dachowym, przez co idealnie pasują do wizji miejsca w którym pragniecie żyć. Trzeba zawsze starać się o to żeby mieszkać w jak najpiękniejszym, ale też najtrwalszym domu, przez co zastanówcie się dobrze nad wyborem swojego dachu.