Dekoracja wnętrza kościoła na ślub w Warszawie

 

Ustrojenie wnętrza świątyni, w której odbędzie się nasz ślub, jest niezwykle ważne. To właśnie kościół jest miejscem, gdzie spotykają się goście państwa młodych. To tu obie rodziny przeżywają najbardziej podniosłe, godne zapamiętania chwile. Standardowo zwykło się dekorować ławki, krzesła narzeczonych, ustawiać kwiaty na ołtarzu i ewentualnie dekorować wnętrze nawy głównej, w miejscu, którym kroczyć będzie panna młoda w białej sukni do ołtarza. Można te wszystkie elementy wypożyczyć lub powierzyć dekorację kościoła profesjonalistom.

Ustrojenie wnętrza kościoła z okazji ślubu w Warszawie

dekoracja kościoła na ślub w WarszawiePrzyzwyczailiśmy się do widoku białych wnętrz podczas kościelnych ceremonii ślubnych. Dekoracja kościoła na ślub w Warszawie może być niestandardowa. tym bardziej, ze w mieście działa wielu utalentowanych wedding plannerów, florystek specjalizujących się w oprawie ślubów i sklepów z dekoracjami weselnymi. Niema znaczenia, czy chcemy sami podjąć się trudu dekoracji świątyni czy może zlecimy to zadanie wykwalifikowanym firmom. Najważniejsze, by wnętrze zapadło w pamięć i oddawało swym charakterem nastrój towarzyszący młodej parze. Białe, tiulowe ozdoby, przezroczysta organza, nie muszą być standardowe. Istnieje wiele kolorów, które potrafią lepiej niż biel podkreślić wydźwięk ceremonii ślubnej. Podobnie dekoracje kwiatowe. Można poprosić florystkę lub kwiaciarkę o stworzenie indywidualnych kompozycji do kościoła. Nie muszą to być bukiety a np. kosze kwiatowo – owocowe. Ilość rozwiązań zależy od naszej wyobraźni i od tego, czy kościół ma być udekorowany w sposób klasyczny, czy bardziej oryginalny. W Warszawie kościoły mają różne wnętrza. Barokowe świątynie pięknie wyglądają w towarzystwie żywych kolorów, wiec nie bójmy się eksperymentów. Nowoczesne, proste i surowe wnętrza udekorujemy nowoczesnymi elementami, np. współczesnymi świecami, kwiatami w oryginalnych koszach. Nad całością realizacji wystroju świątyni, powinna czuwać osoba obdarzona zmysłem estetyki o artystycznej duszy. Pomoże dobrać dodatki i udekoruje ławki i wnętrze nawy.

Kościół, podobnie jak sala weselna, wymagają indywidualnego podejścia do dekoracji. W Warszawie, świątynie budowane były w różnych stylach. Jedne już od początku posiadały bogate, barokowe wnętrze, inne, bardziej ascetyczne, proste, wymagają większych nakładów. Do wnętrz gotyckich przydadzą się świece lub lampiony, które ocieplą atmosferę. W barokowych, zwykle biało – złotych możemy dobrać dodatki pod kolor i piękne, żywe bukiety wielobarwnych kwiatów.