Detektyw i wiarygodność współpracowników

 

Rozpowszechniana w mowie potocznej, zasada małżeńska: ufaj, ale sprawdzaj; doskonale sprawdza się w środowisku biznesowym. Wiedzą o tym właściciele firm, wspólnicy, kontrahenci, słowem wszyscy, którym na sercu leży dobro biznesowe ich firmy. Znam wielu ludzi, którzy twierdzą, że wspólnicy są jak małżonkowie. Rzadko kiedy wspólników łączy tylko biznes, ciężko bowiem prowadzić jakieś interesy z osobami, których się nie lubi. Zazwyczaj w grę wchodzą relacje koleżeńskie, pieniądze oraz sentyment wynikający z budowania czegoś wspólnego.

Detektyw prawą ręką właściciela

agencja detektywistyczna - KrakówW branży detektywistycznej upowszechniła się usługa nazywana weryfikacją pracowników bieżących. Jest to cały program, strategia przewidująca, że każdy z kim mamy do czynienia jest w stanie wyrządzić nam jakąś szkodę: intencjonalną, związaną z nieuczciwym podejściem do nas, jako do właściciela bądź wspólnika firmy lub nieintencjonalną, ale która może i tak pociągać za sobą skutki wizerunkowe bądź finansowe dla całego przedsiębiorstwa. Agencja detektywistyczna – Kraków to miasto, gdzie znajduje się jej siedziba – prowadzi badania związane z konkretnymi osobami, potencjalnymi pracownikami firmy, wspólnikami, kadrą menadżerską, członków zarządu, które mają na celu ustalenie ich przeszłości, pod kątem ewentualnych szkód wizerunkowych związanych z obecnością takich osób w firmie, aktualnych działań, sprawdzaniem ewentualnych źródeł przecieków dotyczących polityki, strategii i informacji pochodzących z firmy. Agencja detektywistyczna przygotowuje kompleksowy raport na temat osób, które są do sprawdzenia, zgodnie z życzeniem zlecającego, właściciela firmy. Detektywi mogą również uczestniczyć w procesie rekrutacji pracowników. Osoby z kadry menadżerskiej, członkowie zarządu, asystenci członków zarządu to jednostki posiadające bardzo dużą i cenną wiedzę na rynku biznesowym i stają się celem próby wyłudzenia informacji od innych uczestników rynku biznesowego, konkurencji. Pomoc w rekrutacji przewiduje również sprawdzenie przeszłości kandydata, udział w procesie rekrutacji oceniający mentalne zdolności do dochowania tajemnicy zawodowej i handlowej.

Współcześnie, u najlepszych firm detektywistycznych zaciera się granica pomiędzy agencją detektywistyczną, a usługami z innych dziedzin. Agencja detektywistyczna pomaga nam przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne, dzięki czemu zbliża się do obowiązków z pogranicza Human Resources. Pomagając nam w bezpieczeństwie teleinformatycznym, wyręcza nasz dział bezpieczeństwa. Agencja detektywistyczne na całym świecie poszerzają zakres oferowanych usług.