Dlaczego ławki parkowe wykonuje się z betonu?

 

W przestrzeni miejskiej trzeba zastosować odpowiednie rozwiązania w celu ochrony różnych obiektów. W tym celu stosuje się materiały takie jak beton, dzięki którym mamy pewność, że wykonane z niego obiekty publicznego użytku będą wykazywały się dużą odpornością i przetrwają lata.

Ławki parkowe wykonane z betonu

ławki parkowe betonowe cenaNa terenie parków miejskich i w innym miejscach przestrzeni miasta stawia się obiekty użytku publicznego, takie jak ławki czy kosze na śmieci, wykonane z betonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że nasza ławka nie zostanie uszkodzona przez chuliganów. Dodatkowo nie zostanie ona zniszczona na skutek trudnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy wiatr. Ponadto na takich ławkach ciężej jest wykonać graffiti. Łatwiej również pozbyć się napisów wykonanych przez grafficiarza, Żeby jednak urozmaicić ich wygląd w ofercie sklepów specjalizujących się w wytwarzaniu obiektów do przestrzeni miejskiej, znajdują się ławki betonowe, które przybierają najróżniejsze kształty. Standardową ławkę tworzy panel do siadania z dodatkowym oparciem i najczęściej takie ławki wykonane są z drewna. Ławki betonowe zaś często przybierają formę obłych leżaków, na których można się wygodnie rozłożyć. Oczywiście beton nie należy do miękkich materiałów, więc z pewnością nie będzie to dobra ławka do długiego odpoczynku. Takie ławki mogą także zakupić osoby prywatne do swojego ogrodu. Taka ławka o ciekawych rzeźbieniach może bowiem stanowić sama w sobie rzeźbę i element dekoracji. Najczęściej zamawiana jest przez przedstawicieli miejskich. Jeżeli zastanawiamy się nad kosztem takiego obiektu jak ławki parkowe betonowe cena ich jest zależna przede wszystkim od jej rozmiarów. Z reguły także, do przestrzeni miejskiej, ławki kupuje się w dużych ilościach, tak by zapełniły przestrzeń użytku publicznego. Są one jednak ręcznie rzeźbione lub specjalnie odlewane. Mogą także być wytwarzane z różnych mieszanek betonu, także tych kolorowych, tak by jak najbardziej uatrakcyjnić ich wygląd. Mogą one także posiadać atrakcyjne łączenia, na przykład z drewnem, który tworzy panel do siedzenia. Do kompletu można także dobrać inne obiekty, takie jak betonowe grille czy kosze na śmieci, wykonane z tej samej mieszanki betonu.

Ławki betonowe doskonale sprawdzają się w przestrzeniach miejskich. Są one trudne do uszkodzenia, zarówno przez ludzi, jak i przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Są dostępne w wielu modelach, także w takich kiedy uformowane są w ciekawe kształty, a także są takie modele, które wykorzystują ciekawe łączenia z innymi materiałami, przede wszystkim z drewnem.