Dlaczego należy zwalczać karaluchy?

Karaluchy to małe owady, ich długość ciała waha się od jednego do dwóch centymetrów, żerują głównie nocą, więc nie zobaczymy ich w ciągu dnia. Ale jeśli znajdziemy ich na miejscu zbrodni w kuchni, łazience czy innym pomieszczeniu, to trudno będzie je złapać, ponieważ karaluchy poruszają się szybko. Nawiasem mówiąc, te owady żyją średnio około jednego roku roku. Aby je wytępić, warto skorzystać z usług firmy zwalczającej te owady.

Siedlisko karaluchów – gdzie je spotkamy?

zwalczanie karaluchów w warszawieNajczęściej można je znaleźć w kuchni. Chowają się za lodówką, za kuchenką gazową, przy koszu na śmieci, w zagraconych kątach, a także w szafkach z jedzeniem. Czasami można je znaleźć nawet w lodówce lub kuchence mikrofalowej. Oprócz kuchni często można je zobaczyć w łazience, ponieważ karaluchy potrzebują wody, nawet bardziej niż jedzenia. Znajdują się za rurami, pod zlewem, w kratkach wentylacyjnych. Zwalczanie karaluchów w Warszawie odbywa się tam, gdzie są przede wszystkim niehigieniczne warunki. W miejscach, gdzie znajduje się otwarty kosz na śmieci, okruchy na podłodze, góry nieumytych naczyń, brudna kuchenka gazowa i resztki jedzenia w zlewie rzadko są wynoszone. Tam właśnie powstaje siedlisko karaluchów. Karaluchy mogą przybyć od sąsiadów, można przywieźć je wraz z meblami lub ubraniami zakupionymi od znajomych lub na stronie internetowej. Mogą również dostać się kanały, systemy wentylacyjne lub pęknięcia w mieszkaniu. Niezależnie od sytuacji, ich zwalczanie jest konieczne, ponieważ mogą przenosić choroby. Są firmy zajmujące się tym, które wiedzą, jak ważny jest komfort i przytulność w domu, a także anonimowość i poufność. Dlatego są gotowi przyjechać o każdej porze dnia przez dni w tygodniu. Te owady niosą na odnóżach i czułkach różne bakterie i wirusy, które przyczyniają się do rozwoju wielu chorób: czerwonki, zapalenia płuc, salmonellozy, zapalenia opon mózgowych, zapalenia żołądka i jelit, a także wielu infekcji układu moczowo-płciowego. Mogą również przenosić w swoim ciele jaja robaków: glisty, owsików. 

Łuski chitynowe tych szkodników powodują alergie u ludzi. Karaluchy często pełzają w nocy do uszu, ponieważ dla nich jest to rodzaj schronienia. To chyba wystarczające powody, aby unikać i zwalczać te owady. Aby zapobiec nieprzyjemnym konsekwencjom, przypadku karaluchów konieczne jest zwalczanie szkodników w pomieszczeniach. W tym celu najlepiej zwrócić się do prawdziwych fachowców, którzy przez wiele lat pracy w serwisie nauczyli się radzić sobie z owadami nowoczesnymi metodami i technikami.