Dlaczego warto skupować rzepak przez cały rok?

Jako młody przedsiębiorca związany silnie z rolnictwem, staram się nieustannie modernizować oraz ulepszać stosowane przeze mnie metody przechowywania skupowanych przeze mnie plonów. Wielu innych przedsiębiorców zmuszonych jest więc skupować rośliny tylko w okresach letnio-jesiennych, ponieważ nie posiadają oni odpowiednio dużych, całorocznych magazynów. Ja jednak postanowiłem kilka lat temu wybudować tego typu nowoczesny magazyn i inwestycja ta szybko mi się opłaciła. 

Skupowanie ziaren możliwe przez cały rok 

całoroczny skup rzepaku w kujawsko-pomorskimJeszcze do niedawna dla wielu nawet dużych przedsiębiorców całoroczny skup plonów był nie możliwy, w efekcie czego okres jesienno-zimowy był dla nich swego rodzaju pauzą zawodową. Sytuacja ta zmieniła się jednak w ostatnich latach, a to za sprawą specjalnie przystosowanych, zaawansowanych technologicznie magazynów, które umożliwiają całoroczny skup rzepaku w kujawsko-pomorskim. Założona przeze mnie firma prowadzi całoroczny skup i sprzedaż m.in. pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa oraz niezwykle pożądanego rzepaku, z którego powstaje dobrze znany wszystkim olej rzepakowy. Ponadto staramy się wciąż wychodzić na przeciw rolnikom i przyczyniać się tym samym do polepszenia warunków naszej współpracy. Na ten moment moja firma daje nawet możliwość odbioru zakupionych przez nas zbóż czy rzepaku oferowanym przez nas transportem, który udźwignie nawet 25 ton przewożonego towaru. Stanowi to ogromne ułatwienie dla rolników, którzy często nie dysponują odpowiednim środkiem transportu, dostosowanym do przewożenia tak ciężkich ładunków. Nasze magazyny za pomocą odpowiednio wdrożonych technologii dają możliwość przechowywania nawet bardzo dużych plonów, które są odpowiednio ogrzewane oraz hermetycznie izolowane od wszelkich niepożądanych szkodników czy chorób, które mogą być przenoszone za pomocą nieszczelnych worków czy źle przechowywanych plonów. Dodatkowo magazyny te cyklicznie rozpylają również substancje owadobójcze, dzięki którym zboże jest jeszcze lepiej chronione. Warto również zaznaczyć, że magazyny tego typu wykorzystują dobrodziejstwa nowych technologii, które pozwalają na sporo udogodnień podczas pracy (ciężkie wory nie są już przenoszone przez ludzi, lecz przez specjalnie przystosowane do tego maszyny). Wszelkie wyżej przytoczone cechy, którymi charakteryzuje się nas nowoczesny magazyn sprawiają, że może on działać przez cały rok, nie wyłączając przy tym trudnego dla niektórych okresu jesienno-zimowego. 

Zastosowane przez nas nowe technologie pozwoliły nam stworzyć magazyn, który działa prężnie przez cały rok. Nasze magazyny charakteryzują się ponadto zastosowaniem wielu nowoczesnych technologii, które zapewniają przechowywanym ziarnom 100% bezpieczeństwo i chronią je przed szkodliwym działaniem szkodników czy chorób. Warto również zaznaczyć, że nasz magazyn posiada również specjalne dyfuzory, które dają możliwość cyklicznego rozpylania pożądanych substancji konserwujących oraz owadobójczych. Dysponujemy także odpowiednim pojazdem, który umożliwia nam osobisty odbiór oraz przewóz ciężkich ładunków (do 25 ton).