Do zasłonięcia okien zamówiłem żaluzje plisowane

 

Kiedy budowaliśmy nasz dom to zapomnieliśmy w trakcie budowy o kilku bardzo ważnych kwestiach. Było to jednak spowodowane dużym pośpiechem, bo chcieliśmy wybudować nasz dom jak najszybciej. I w sumie to niczym nie zasłoniliśmy okien, nie zrobiliśmy instalacji odgromowej i nie pomyśleliśmy o jakimś pomieszczeniu do przechowywania artykułów spożywczych. Dopiero teraz, kiedy się już naszą trójką wprowadziliśmy do nowego domu, uzupełniamy zapomniane w trakcie budowy kwestie.

Zaczęliśmy od zamontowania żaluzji

żaluzje plisowane w warszawieW nowo wybudowanym domu mieszka się bardzo przyjemnie, ale dopiero wówczas, kiedy wszystko jest w nim urządzone idealnie. My wprowadziliśmy się błyskawicznie, ale potem musieliśmy pokonywać pewne niedogodności i nadrabiać zaległości, o których na etapie budowy kompletnie zapomnieliśmy. Najbardziej doskwierały nam niczym nie zasłonięte okna, a przecież wprowadziliśmy się akurat latem. Tym zająłem się na początku, ponieważ w salonie i w pokojach na poddaszu robiło się momentalnie bardzo gorąco od słońca. Poza tym wieczorem przy zapalonych światłach wszystko było doskonale widoczne dla osób przechodzących lub przejeżdżających koło naszego domu. Zamówiłem więc firmę sprzedającą i montującą żaluzje plisowane w Warszawie. Nie chciałem zajmować się tym samodzielnie, ponieważ montaż takich żaluzji wymaga pewnych umiejętności i predyspozycji manualnych, których przyznam szczerze, że nie posiadam. Firma, która do nas przyjechała dokładnie wymierzyła wszystkie okiennice. Chcieliśmy zamówić żaluzję od razu do wszystkich okien, nawet tych od strony lasku, który graniczył z naszym domem. W każdym razie na wykonanie żaluzji robionych pod wymiar czekaliśmy około trzech tygodni. Po tym czasie firma pojawiła się u nas ponownie tym razem w celu ich zamontowania. Żaluzje plisowane są bardzo funkcjonalne bo można je przesuwać w obrębie okna. Po bokach zrobione są specjalne prowadnice, dzięki którym takimi żaluzjami można zasłonić dowolną część okna. Zasada działania samych żaluzji jest taka sama jak w przypadku ich tradycyjnej wersji.

Zamówienie żaluzji i ich zamontowanie było najlepszą możliwą decyzją, bo zdążyliśmy się z tym wyrobić jeszcze przed największymi letnimi upałami. Teraz możemy żaluzjami zasłonić całe okno lub jego wybraną część. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ żaluzje sprawdzają się zarówno w przypadku upalnych dni jak i dni lekko nasłonecznionych. Żaluzje można ustawić jedynie na środku okna i w ten sposób skutecznie uchronić się przed zaglądaniem w nie osób postronnych.