Dobra karma bezzbożowa dla psów

 

Podstawą diety psa powinno być mięso i warzywa. W końcu jest drapieżnikiem, jak jego kuzyn wilk. Podstawy jego diety nie powinno stanowić zboże, które znajdziemy w słabej jakości karmach dla zwierząt. Warto zastanowić się nad podawaniem psu karmy bezzbożowej. Zapewni ona, że nasz pupil na długo zachowa dobre zdrowie i kondycję fizyczną. Karmy bezzbożowe są polecane nie tylko dla psów z alergiami czy nietolerancjami pokarmowymi.

Dlaczego warto wybrać karmę bezzbożową dla psów?

karmy bezzbożowe dla psówTo jak powinniśmy żywić psa zależy od wielu czynników. Inną karmę podajemy szczeniętom, psom dorosłym i seniorom. Podobnie jest z aktywnością naszego pupila – pies aktywny powinien jeść inną karmę niż jego kolega kanapowiec. Podobnie jest z rasami – niektóre rasy psów wymagają karmy ze wzbogaconym składem. Psy chore lub z alergiami również powinny spożywać karmę specjalnie dla nich przygotowaną. Jak widać ile psów tyle potrzeb żywieniowych. Jedno się nie zmienia – podstawą karmy powinno być białko zwierzęce oraz warzywa. Oczywiście posiłki dla pupila można przygotowywać samodzielnie. Wymaga to jednak czasu i nie daje pewności, że dieta będzie odpowiednio zbilansowana. Dlatego najlepiej stosować u naszych pupili karmy bezzbożowe dla psów. Są odpowiednio zbilansowane i mają wszelkie potrzebne witaminy i mikroelementy, bez dodatku zbóż, których nasz pies nie powinien jeść. Niestety wielu właścicieli czworonogów popełnia błędy w żywieniu swoich zwierząt. Zazwyczaj jest to przekarmianie psa, stały dostęp do karmy , dawanie psu resztek z posiłku lub stosowanie karmy słabej jakości. Żeby tego uniknąć powinniśmy czytać skład karmy. Powinna ona zawierać więcej niż 20% białka. Pamiętajmy, że karma zawiera najwięcej składnika podanego na początku listy. Karmy słabej jakości zawierają zboża, których pies nie trawi. Mogą one powodować biegunki i alergie pokarmowe. Pamiętajmy, że im mniej mięsa w karmie tym więcej zboża. Niewłaściwie żywienie powoduje też, że nasz pies ma gorszą kondycję fizyczną, wypada mu sierść i ma problemy z układem pokarmowym. Wszystkiego tego można uniknąć kupując bezzbożowe karmy weterynaryjne.

Z punktu widzenia właściciela ważne jest nie tylko zdrowie pupila. Wiadomo, że patrzymy też na nasze finanse. Wbrew pozorom karma bezzbożowa nie jest wcale droższa niż inne karmy. Jest przygotowana z wysokiej jakości składników i ma lepszą wyższą wartość energetyczną. W związku z tym pies zje jej mniej niż karmy gorszej jakości. Dzięki temu nasz pies będzie zdrowszy i zaoszczędzimy również na weterynarzu.