Domowa sesja dla noworodka

 

Żeby wykonać sesje noworodkowa mamy wiele okazji, ponieważ możemy wykonywać zdjęcia w naszym smartfonem. Okazji będzie mnóstwo, ponieważ już pierwsze zdjęcia możemy wykonać na sali porodowej, a następnie sfotografować pierwszy przyjazd do domu, a także pierwsze uśmiechy oraz kroki dziecka. Możemy wykonać sesję amatorską albo decydować się na wybranie profesjonalnego fotografa, który zaproponuje ciekawy scenariusz i przygotuje odpowiednią scenerię oświetloną specjalnym światłem.

Jak wykonać sesję dla noworodka?

sesje noworodkoweMimo iż możemy w dzisiejszych czasach wykonywać wiele zdjęć naszymi najlepszymi telefonami, to jednak nic nie zastąpi klasycznego albumu ze zdjęciami. Sesje noworodkowe stają się prawdziwym skarbem dla rodziców. Jednak wykonanie zdjęć dla małego dziecka nie jest procent zadaniem, ponieważ takie dziecko najczęściej nie chce usiedzieć w jednym miejscu i wykonuje różnego rodzaju ruchy. Najważniejsze jest to, aby wybrać profesjonalnego fotografa, który doskonale zna się na wykonywaniu takich zdjęć i będzie wiedział jak przygotować dziecko, a także, w jakim miejscu wykonać sesję zdjęciową. Najważniejsze jest to, aby nasze dziecko było jak najbardziej w pozycji komfortowej i musimy pamiętać o tym, żeby w pomieszczeniu była odpowiednia temperatura, aby maluszkowi nie było zbyt zimno. Powinna to być temperatura około 28 stopni celsjusza i wtedy będziemy mogli liczyć na to, że dziecko rozróżnia się i zaśnie, aby będziemy mogli go przebierać jak różnego rodzaju stroje i stylizacje. Dziecko powinno przed wykonywaniem sesji być najedzone oraz zrelaksowane, ponieważ pełny brzuszek oraz spokojna atmosfera będą sprzyjały temu, aby dziecko spokojnie zasnęło. Zawsze musimy pamiętać o tym, że najważniejsze jest dobro dziecka i możemy go układać tylko nie wyłącznie w naturalnych oraz wygodnych pozach. Dobrze jest wybrać fotografa, który ma wieloletnie doświadczenie, ponieważ najczęściej pracował on z wieloma dziećmi i dobrze wie jak postępować z tymi spokojnymi, a także z tymi, które rozrabiają. Zawsze, gdy układamy dziecko do wykonania zdjęcia to musimy być pewni, że nie zrobimy mu żadnej krzywdy.

Fotograf, który jest profesjonalistą nie będzie używał żadnego światła błyskowego, ponieważ takie nasze tylko niepokoją i denerwują dzieci, a także nie jest to dla nich nieprzyjemne przeżycie. Na plan zdjęciowy możemy zabrać wszelkie rekwizyty ze swojego domu, ale musimy pamiętać o tym, aby były one wystylizowane, ponieważ muszą być czyste i bezpieczne. Rekwizyty nie powinna mieć również żadnych ostrych krawędzi, aby nie narażać dziecka na urazy.