Drążek do treningu

Nie każdy lubi uczęszczać na publiczne siłownie lub nawet jeśli ktoś lubi to nie zawsze ma możliwość. Jest to znaczne utrudnienie w wypracowaniu wysportowanej sylwetki. Utrudnienie, ale nie problem nie do rozwiązania, ponieważ jeśli chcemy, to i z tym możemy sobie w łatwy sposób poradzić, a mianowicie możemy sobie zorganizować własną siłownię. Nie musimy kupować profesjonalnego sprzętu w postaci maszyn za dziesiątki tysięcy złotych. Do rozbudowy sylwetki potrzeba nam dużo mniej. Wystarczy drążek do podciągania i poręcze.

Ścienny drążek treningowy

drążki do podciągania ścienneWiele osób myśli, że bez profesjonalnego sprzętu nie jest wstanie nic zdziałać, że musi iść na siłownię, gdzie są te wszystkie maszyny, sztangi i hantle. Jest to nieprawda, ponieważ można dorobić się doskonałej sylwetki wykorzystując do treningu swoje ciało oraz wspomniane poręcze i drążek. Trening z własną masą ciała zyskuje coraz większą popularność, ponieważ ludzie zauważają, że jest on nie tylko zdrowy, ale także bardzo efektywny i nie wymaga od nas ani dużych nakładów finansowych, ani poświęcania dużej ilości czasu. Do stworzenia miejsca treningowego potrzebna nam jest kwota do pięciuset złotych. Oczywiście później, jak już będziemy bardziej zaawansowanymi sportowcami w tej dziedzinie, to będziemy mogli dokupywać dodatkowy sprzęt, który pozwoli nam na jeszcze lepszy rozwój sylwetki, ale na początku wystarczy nam tak naprawdę sam drążek. Na takim drążku możemy wykonać kilka ćwiczeń, które pozwolą nam rozbudować całą górę ciała. Jeśli dorzucimy do tego jakieś pompki, to już mamy kompletny trening góry ciała. Drążki do podciągania ścienne zajmują mało miejsca, więc możemy taki drążek zamontować sobie w garażu lub nawet w pokoju. Montaż takiego drążka jest dość prosty, wystarczy wywiercić dziury w ścianie, a następnie przymocować taki drążek przy pomocy kołków montażowych. Część producentów dorzuca do swoich produktów kolki rozporowe do montażu drążka, ale nawet jeśli kupimy taki drążek bez nich, to możemy je dokupić za kilka złotych w sklepie z artykułami metalowymi.

Internet jest kopalnią wiedzy, jeśli wiemy jak szukać, to znajdziemy wszystko co jest nam potrzebne do utworzenia planu treningowego, który jest oparty właśnie o ćwiczenia na drążku. Warto wspomnieć, że taki trening jest bardzo mało kontuzjogenny, więc nie musimy się obawiać o to, że zrobimy coś źle przez co nabawimy się kontuzji. Już po pierwszych kilku tygodniach takiego treningu zauważymy znaczną poprawę naszej sylwetki. Ważne jest to abyśmy byli wytrwali.