Duże szafy skrytkowe

Regulacje związane z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, potocznie nazywanego BHP, dla przedsiębiorców często wiążą się z konkretnymi inwestycjami, dzięki którym pracownicy będą mieli zapewnione odpowiednie warunki pracy na swoim stanowisku. Jednym z zakupów, które musi zrealizować zdecydowana większość pracodawców, jest zakup szafki skrytkowej, która będzie udostępniała pracownikom bezpieczne miejsce na przechowanie swoich prywatnych rzeczy w czasie pracy. Szafki te znajdują zastosowanie nie tylko w miejscach pracy.

Zastosowanie szaf skrytkowych

szafa skrytkowa bhpSzafy skrytkowe wykonywane są w taki sposób, by cechowało je wszechstronne bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo to musi być związane z samą konstrukcją szafy, która nie może zagrażać postronnym osobom znajdującym się w jej pobliżu. Jednocześnie bezpieczeństwo to musi być związane z odpowiednim zabezpieczeniem wszystkich przedmiotów, które będą znajdowały się wewnątrz szafy skrytkowej. Każda szafa skrytkowa BHP wykonywana jest z wysokiej jakości metalu, który charakteryzuje się odpowiednią grubością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Szafy skrytkowe to najczęściej duże bloki, w których znajduje się określona liczba niewielkich pod względem wielkości szafek. Drzwiczki poszczególnych szafek najczęściej otwierane są na kluczyk lub na zamek szyfrowy, w zależności od modelu, na którego zakup się zdecydujemy. Również wielkość skrytek uzależniona jest od szafy, którą zakupimy. W niektórych modelach szafki te cechują się większą długością i szerokością, w innych zaś mniejszą. Niektóre szafy skrytkowe wyposażone są w skrytki o różnych rozmiarach – bardzo często szafy tego typu spotkać możemy w bibliotekach, gdzie nie możemy wnosić prywatnych rzeczy do przestrzeni wolnego dostępu do książek udostępnianych nam do przeglądania i wypożyczania. Szafy skrytkowe znajdziemy też w różnych obiektach sportowych, np. na siłowniach i basenach miejskich. W miejscach tego typu szafy skrytkowe znajdziemy przede wszystkim w przebieralniach. Często są one zamykane na kłódki udostępniane klientom.

Szafy skrytkowe, w zależności od ilości skrytek, które się w nich znajdują, charakteryzują się różnym kosztem, który musimy ponieść podczas ich zakupu. Warto więc określić dokładnie, jakiego typu szafy potrzebujemy, do jakiego zastosowania będą wykorzystywane skrytki, a co za tym idzie, jakiego powinny być one rozmiaru. Na rynku znajdziemy wielu różnych producentów szaf tego typu, więc możemy dokonywać dowolnego wyboru w zależności od naszych potrzeb.