Dzień z życia menedżera i specjalisty ds.IT

 

Firmy każdej wielkości koncentrują się na tworzeniu przekonujących doświadczeń pracowników, które pomogą im przyciągnąć talenty ale także uniemożliwi obecnym gwiazdom wykorzystanie zewnętrznych możliwości. Ewoluowanie koncepcji „doświadczenia pracowników” skupiono się na czymś więcej niż dostęp do korzyści i przyjemnego środowiska pracy. Badanie na temat szczęścia w miejscu pracy wykazało, że na satysfakcję z pracy największy wpływ ma poczucie doceniania oraz zdolność do wykonywania interesującej pracy.

Jak dzielić się doświadczeniem IT w zakładzie pracy?

informatyk w zakładzie pracyJako przewodniczący komitetu kultury PAR, objąłem swoją obecną rolę. Nasz wiceprezes HR zauważył, że inne firmy przeznaczyły środki na poprawę kultury i doświadczenia pracowników, i pomyślał, że nadszedł czas. Powiedziałem, że chciałbym mieć tę rolę, i wymieniłem wszystkie powody, dla których uważałem, że jestem w tym dobry. Jaka jest najtrudniejsza część twojej pracy? Sztuką jest teraz „chodzić po mowie” i żyć zgodnie z podstawowymi wartościami, które zdefiniowaliśmy każdego dnia. Poważnym wyzwaniem jest spójne doświadczenie pracowników dla naszych pracowników, na wszystkich poziomach firmy oraz w lokalizacjach, koncentrując się na utrzymywaniu szacunku i zaufania w relacjach z członkami zespołu i kierownictwem. Jest to prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek musiałem robić w swojej karierze. Jaka jest Twoja najlepsza rada dla innych firm, które starają się poprawić swoje środowisko pracy? Najwyższe kierownictwo musi zostać całkowicie wykupione, aby zmienić kulturę na lepsze. Bez tego wyrównania u góry bardzo trudno jest dokonać długotrwałych, znaczących zmian. Zmiana jest trudna i nie następuje z dnia na dzień. Polecam zacząć od drobnych zmian lub skupić się na obszarach, w których wiesz, że możesz trochę przesunąć igłę, a następnie na tym oprzeć. Główny informatyk w zakładzie pracy opracował platformę, która pomaga pracodawcom zarządzać programami na miejscu, wydarzeniami, ćwiczeniami integracyjnymi i nie tylko, aby zapewnić pożądany efekt tych wysiłków.

Jaka jest Twoja najlepsza rada dla innych firm, które starają się poprawić swoje środowisko pracy? Członkowie twojego zespołu są twoimi najcenniejszymi zasobami. Poproś regularnie o opinie i daj im znać, w jaki sposób zamierzasz zastosować ich opinie. Zachęcaj i zachęcaj pracowników do kierowania i nagradzania ich wysiłków. Jeśli się nie uda, poproś ich, aby spróbowali ponownie. Przy wdrażaniu jakiejkolwiek inicjatywy lub programu należy wziąć pod uwagę potencjalny wpływ tych zmian na firmę i jej klientów.