Ekologiczne sztućce jednorazowe

Mamy bardzo dużą rodzinę, a mieszkanie raczej nieduże i z tego względu każdego roku urodziny naszej córeczki urządzamy w domu mojego brata, który dysponuje bardzo dużym ogrodem, wyposażonym w bardzo duży grill, na którym łatwo jest przygotować potrawy dla dużej ilości gości.I łatwo jest tych wszystkich gości zmieścić, bowiem nawet jeśli nie ma w ogrodzie wystarczającej ilości krzeseł, zawsze można rozłożyć po prostu na trawce kocyki i wszyscy i tak dobrze się bawią. Zawsze na te urodziny musimy kupić masę rzeczy, w  tym masę jednorazowych naczyń.

Piknikowe sztućce z drewna

dobre sztućce drewniane jednorazowe ekoZawsze bardzo boli mnie serce, kiedy musimy używać tego typu naczyń, nie zawsze w przeszłości udawało mi się dostać naczynia z papieru, często  były to niestety naczynia plastikowe, a sztućców nigdy innych nie udało mi się kupić niż plastikowe. Bardzo przykre było potem sprzątać po imprezie, ponieważ tych naczyń nie można było nawet wrzucić do pojemników do recyklingu, tak bardzo były zabrudzone. Jedna w tym roku, na fali coraz większej krytyki plastiku i coraz większego skierowania się ku ekologii, nagle we wszystkich sklepach pojawiły się różnego rodzaju jednorazowe naczynia ekologiczne. Udało mi się więc kupić naczynia z jakiejś masy, która ulega biodegradacji, a nawet udało mi się dostać dobre sztućce drewniane jednorazowe eko. W odróżnieniu od sztućców plastikowych te drewniane okazały się zaskakująco trwałe i nie łamały się nawet podczas krojenia najbardziej twardej karkówki. Nie dość, że są wytrzymałe, to jeszcze zrobione są z naturalnego materiału, jakim jest drewno i szybko ulegną biodegradacji, więc mogliśmy używać ich bez wyrzutów sumienia, po raz pierwszy od wielu lat zrobiliśmy imprezę, która nie wyprodukowała wielkiej ilości plastikowych śmieci i było to naprawdę bardzo fajne. Myślę, ze takie drewniane sztućce to świetne rozwiązanie na wszelkie plenerowe imprezy, pikniki, grille.. Nie jest to zbyt znaczny wydatek a doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji. Oczywiście możemy zawsze ze sobą nosić sztućce z domu, ale pytanie, czy naprawdę tego chcemy?

Zgodnie z najnowszymi, mocno ekologicznymi trendami, wiele sklepów wycofało ze sprzedaży plastikowe naczynia jednorazowe i zamiast nich wprowadziło naczynia wykonane  z biodegradowalnych materiałów. Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich tych, którzy cierpieli wyrzucając masę plastiku po każdej imprezie urządzonej na świeżym powietrzu. Teraz już bez żadnych wyrzutów sumienia możemy zajadać się kiełbaskami z jednorazowego talerzyka.