Elementy wyposażenia sklepów jubilerskich

 

Każdy sklep jubilerski posiadać powinien odpowiedni sprzęt wyposażenia, pozwalający na łatwą oraz bezpieczną ekspozycję wszelkich artykułów związanych z przeznaczeniem do dalszej sprzedaży detalicznej lub hurtowej klientom sklepu jubilerskiego. Aby w sposób elegancki oraz estetyczny wyposażyć sklepy jubilerskie, przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie sprzedaży artykułów jubilerskich, powinni zapoznać się z ofertą kompleksowego wyposażenia swoich salonów sprzedaży.

Eleganckie i estetyczne szafy wystawowe

gabloty ekspozycyjneInnowacyjne systemy pozwalające na bezpieczne przedstawienie ekspozycji pozwalającej klientom na zapoznanie się z dostępnym asortymentem, są to specjalne szafy ekspozycyjne, które jubilerzy wykorzystują w swoich salonach sprzedaży artykułów takich jak pierścionki, kolczyki, łańcuszki oraz wiele innych artykułów wykonanych ze złota oraz srebra. Gabloty ekspozycyjne, które są od lat już wykorzystywane w sklepach jubilerskich, znajdują bardzo szerokie grono uznawców wśród jubilerów, jak również wykorzystywane są z pełnym potencjałem w celu bezpiecznego przedstawienia dostępnego asortymentu. Szafy ekspozycyjne są bowiem skonstruowane z użyciem profili aluminiowych, oraz obudowy szklanej, która jest wyposażona w specjalną powłokę antywłamaniową. Szkło wykorzystane podczas budowy gablot zostało wyposażone w specjalne systemy odporności na stłuczenia oraz wszelkiego rodzaju czynniki niesprzyjające, które mogłyby uszkodzić gabloty. Są one bowiem odporne na włamania oraz różnego rodzaju uderzenia, przez co asortyment przedstawiony w gablotach nie jest narażony na uszkodzenia, lub też utratę. Cenne artykuły jubilerskie powinny bowiem zostać w taki sposób przedstawione klientom, aby nie możliwe było wyciągnięcie artykułów z gabloty bez angażowania w tę czynność ekspedienta sklepu jubilerskiego. To sprzedawcy bowiem decydują o wyciągnięciu egzemplarza oraz okazanie go klientowi, wraz z zachowaniem szczególnej ostrożności oraz czujności, w przypadku sytuacji, w której mogłoby dojść do kradzieży.

Najnowocześniejsze systemy szaf ekspozycyjnych pozwalają na bezpieczne przechowywanie elementów biżuterii, która jest przeznaczona do sprzedaży klientom. Szafy ekspozycyjne wyposażone są bowiem w specjalne zamki, które można otworzyć tylko za pomocą kluczyka w tym celu przeznaczonego. Kluczyk bowiem powinien posiadać sprzedawca, oraz otworzyć gablotę, jeśli klient zażyczy sobie przedstawienia różnego rodzaju egzemplarzy stanowiących biżuterię przeznaczoną do sprzedaży.