Firma złomująca samochody z Bydgoszczy

 

Złomowanie samochodów może okazać się całkiem dochodową działalnością, jeśli ktoś ma odpowiednio dobre umiejętności mechaniczne i dobrze wyposażony warsztat. Moja firma zaczynała dokładnie tak, jako zwykły warsztat samochodowy. Jednak ceny części zamiennych do samochodów czasem potrafiły czynić naprawy nieopłacalnymi, dlatego też zaczęliśmy z kolegami rozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami i źródłami podzespołów.

Profesjonalne złomowanie samochodów z Bydgoszczy

złomowanie auta z bydgoszczyW większości przypadków, firmy złomujące skupują rozbite i zaniedbane samochody za stosunkowo niewielkie ceny, przechowując je przez jakiś czas, by później oddać je w całości do skupu złomu, gdzie zostaną przeznaczone do utylizacji. Ja jednak postanowiłem zabrać się za temat nieco inaczej. Powypadkowe, złomowane samochody były istną kopalnią części zamiennych. Nierzadko zdarzało się, iż skasowany samochód, kupiony za cenę dość symboliczną posiadał nowe, ledwie używane części, które w sklepach kosztowały więcej, niż cały powypadkowy wrak. Części takie mogły później zostać wykorzystane do naprawy innego samochodu, generując całkiem duże zyski w krótkim czasie. Cena skupu samochodów była zależna od odległości i konieczności transportu, gdyż oferowaliśmy również transport złomowanego samochodu z miejsca wybranego przez klienta lawetą. Za złomowanie auta z Bydgoszczy płaciliśmy najwięcej, a im dalej przyszło nam jechać po odbiór, tym mniej byliśmy w stanie zapłacić za wrak. Mimo tego, klientów zdarzało się stosunkowo dużo, i nie mogliśmy narzekać na brak pracy. Same wraki nie były przez nas składowane wcale, po części z racji dość ograniczonego miejsca na terenie wokół warsztatu. Po transporcie do warsztatu wraki były natychmiast rozbierane na części przez pracowników, a te podzespoły i elementy karoserii które nadawały się do użycia, były przechowywane w magazynie warsztatowym do czasu ponownego ich zastosowania, i odnawiane jeśli zaszła taka konieczność, choć najczęściej skupialiśmy się na elementach sprawnych i nowych.

Części samochodu nie nadające się do ponownego wykorzystania zostawały przez nas sprzedawane na skupie złomu, dzięki czemu całość złomowania przynosiła zyski, a jednocześnie nie zalegały nam bezużyteczne wraki, nie nadające się do niczego. Zajmowaliśmy się również usuwaniem samochodów pozostawionych na parkingach osiedlowych oraz przy drogach, choć takie samochody często były w całości przeznaczone na złom, zwykle będąc w stanie nie nadającym się do ponownego użycia jakichkolwiek podzespołów.