Folia okienna z właściwościami przeciwsłonecznymi

Często niektóre pomieszczenia są zbyt nasłonecznione, przez co praca w nich jest utrudniona. We Wrocławiu produkowane są folie, za pomocą których bezproblemowo można przyciemnić nasze pomieszczenie lub sprawić, że dostęp słońca będzie mocno ograniczony. Oczywiście nie trzeba przy tym sprawiać, że w biurze lub gabinecie będzie ciemno. Takie folie mają wiele właściwości, nawet termicznych. Można je montować nie tylko w miejscach, gdzie się pracuje, ale także w domach prywatnych. Podobne używa się w przyciemnianiu szyb samochodów. 

Folie przeciwsłoneczne na okna

folie przeciwsłoneczne - wrocławCzęsto strona, po której mamy okno sprawia, że przez większość dnia nie możemy skupić wzroku poprzez promienie słoneczne lub cały czas zasuwamy rolety. Jeżeli interesują nas folie przeciwsłoneczne – Wrocław to miasto, w którym cały czas są one produkowane. Folia, którą naklejamy na szybę nie ma za zadanie zaciemnić pomieszczenia, jednak blokować słońce w taki sposób jak szkło w masce spawacza. Chodzi o to, że jeżeli promienie będą zbyt intensywne, zostaną one wychwycone przez folię. Dodatkowo ciekawe są właściwości termiczne folii przeciwsłonecznych. Pomieszczenie nie nagrzewa się, więc nie musimy obawiać się, że w pomieszczeniu zrobi się zbyt gorąco. Drugim dużym plusem jest to, że w okresie zimowym, kiedy słońce również może razić z budynku nie wydostanie się ciepło, a to sprawi, że zapłacimy mniej za ogrzewanie. Część osób zwraca uwagę również na fakt, że folia nie przepuszcza promieni UV. Jest to ważne dla naszego zdrowia. Naklejanie takich folii to sprawa bardzo prosta, ponieważ robi się to na mokro. Na początku okno należy odtłuścić. Później spryskujemy je wodą i powoli, od dołu do góry naklejamy folię. Jeżeli jest za duża, przycinamy ją już na oknie, aby zrobić to możliwie jak najdokładniej. Trzeba przy tym wiedzieć, że taką folię możemy zerwać w dowolnym momencie. Jeżeli jedna nam nie wystarcza, zawsze można zdecydować się na dwie warstwy. Mamy wtedy jeszcze większą kontrolę nad promieniami słonecznymi w pomieszczeniu.

Z ważnych informacji dotyczących montażu mogę stwierdzić, ze niezmiernie istotnym jest fakt, aby folia była klejona po stronie wewnętrznej. Wytrzyma ona dłużej, ponieważ nie będzie miała kontaktu na przykład z zacinającym deszczem lub śniegiem. Metr kwadratowy folii kosztuje piętnaście złotych. Nie jest to duży wydatek, nawet jeśli okien w naszym domu lub biurze jest dużo. Można folię kleić samodzielnie lub zatrudnić w tym celu fachowca. Druga opcja jest na pewno bezpieczniejsza, ponieważ fachowiec zrobi to bezbłędnie za pierwszym razem.