Gongi dla każdego

Dlaczego buddyjscy mnisi cieszą się dobrym zdrowiem? Wszystko za sprawą pełnego relaksu i wewnętrznego spokoju. Skąd jednak ten spokój brać? Badania pokazują, że osoby, które są zrelaksowane, są zdecydowanie bardziej wydajne w pracy i odnoszą większe sukcesy w życiu towarzyskim. Te, które łatwiej przechodzą do porządku dziennego nad niepowodzeniami, są zdecydowanie spokojniejsze i zdrowsze. Spokój może być wrodzony, można go również nabyć. Ta druga opcja może być znacznie łatwiejsza, kiedy poznamy muzyczną magię gongów.

Zamów swój własny gong tybetański

gongi tybetańskie na zamówienieTybet to kraina spokoju. Możemy zastanawiać się dlaczego. Kraj nie ma szczególnie żyznych gleb, ani spokojnej historii. Wszystko jednak wydaje się tam proste i oczywiste, a ludzie są zrelaksowani. Za wszystko w tym przypadku odpowiada muzyka. To z tamtych terenów wywodzą się słynne gongi tybetańskie. Jak zacząć swoją przygodę z relaksacyjną muzyką tego typu? Dobrą opcją są gongi tybetańskie na zamówienie, które możemy dostosować do swoich potrzeb. Warto pamiętać, że w zależności od wielkości, każdy gong wydaje nieco inne dźwięki. Nie musimy jednak się obawiać. Jest to instrument, który za każdym razem wydaje dźwięki przyjemne, które kojąco oddziałują na nasz umysł i sprawiają, że ciało się stopniowo rozluźnia. Nie musimy się więc martwić, że źle dobierzemy wielkość, albo że gong, który zamówimy będzie emitował dźwięki trudne do zniesienia. Zaczynając swoją przygodę z gongami dobrze jest się zdecydować na gong nieco mniejszy. Dzięki możliwości zamówienia gongów tybetańskich dostosowanych do naszych potrzeb, możemy eksperymentować z wielkościami i z dźwiękami, które są wydawane. Warto również zwrócić uwagę, że wcale nie jednym gongu nie musi się kończyć. Chociaż sama w sobie muzyka może wydawać się nieco monotonna, w rzeczywistości istnieje wiele możliwości na uzyskanie niestandardowych brzmień, czy wygrywanie w ten sposób ciekawych melodii.

Kto raz poznał gongi tybetańskie raczej pozostaje im wierny, gdyż przyjemność obcowania z instrumentami tego typu i ich kojące właściwości są niezwykłe. Kupując swój własny gong sprawiamy, że ich ciepłe, spokojne i wyciszające brzmienie może nam towarzyszyć praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Możemy sięgać po tę formę relaksu po stresującym dniu w pracy, czy też w momencie, kiedy chcemy przeżyć „wieczór dla siebie” i zadbać o dobre samopoczucie. Uspokajające dźwięki z pewnością sprawią, że nasze ciało się rozluźni, a umysł wyciszy. Będziemy zrelaksowani i gotowi na kolejne wyzwania dnia codziennego.