Grecja to wymarzony kraj na wakacje

Jednym z najpiękniejszych europejskich krajów jest niewątpliwie Grecja. Jeśli ktoś jeszcze tam nie był to powinien czym szybciej to nadrobić. Oczywiście zwiedzenie tego pięknego kraju musiałoby zająć przynajmniej kilka lat, ale można skorzystać z okresu wakacyjnego i po prostu wybrać się tam na urlop. A naprawdę jest gdzie, ponieważ kraj ten składa się z części kontynentalnej oraz z około dwóch i pół tysiąca wysp leżących dookoła. Dostęp do morza jest właściwie z każdej strony, a greckie wyspy to najpopularniejszy kierunek wakacyjny Polaków.

Na greckich morzach pływają tysiące jachtów

niedrogi czarter jachtu w GrecjiJak zwiedzać ten kraj, żeby w ciągu tygodniowych wakacji zobaczyć jak najwięcej zapierających dech w piersiach widoków? Na pewno nie będzie to możliwe, jeśli udamy się na jedną z zamieszkałych wysp i osiądziemy na tydzień w jednym hotelu. Wtedy zakres widoków, które będziemy mogli podziwiać będzie na pewno niewielki, chociaż i tak zapadnie nam w pamięć na długo. Każda grecka wyspa ma swoje uroki i na każdej można spędzić wakacje swoich marzeń, ale o wiele ciekawsze może być zobaczenie w ciągu tygodnia przynajmniej kilku greckich wysp. Można to zrobić znajdując i rezerwując sobie niedrogi czarter jachtu w Grecji, dzięki któremu będzie można odwiedzić od kilku do nawet kilkunastu wysp w ciągu jednego tygodnia wakacji. Jacht można wyczarterować wraz ze sternikiem, który będzie takim naszym prywatnym szoferem. Jednostki pływające do wynajęcia w Grecji to naprawdę luksusowe statki, w których kajuty przypominają hotelowe apartamenty. Zwiedzanie greckich wysp przy pomocy jachtu jest bardzo popularne, dlatego po tamtejszych morzach pływają ich tysiące. A trzeba jeszcze dopowiedzieć, że Grecja ma dostęp do trzech mórz, z czego w obszarze każdego z nich leżą jej przepiękne wyspy. Chcąc zobaczyć jak najwięcej pięknych widoków w ciągu jednego tygodnia trzeba skorzystać z czarteru jachtu, bo tak naprawdę innej możliwości na takie aktywne zwiedzanie nie ma. Wybór jachtów jest ogromny, a wszystkie można znaleźć na specjalnych stronach z opcją ich wyszukiwania.

Należy od razu napisać, że jacht można zarezerwować z domu, zanim do Grecji się wyleci. Tam i tak trzeba lecieć samolotem, więc najlepiej szukać marin położonych w pobliżu lotnisk. Na miejscu można wynająć samochód, żeby dojechać do miejsca, z którego będzie się w rejs wyruszać. Można też zamówić transport do mariny organizowany w ramach umowy o czarter jachtu. Wtedy nie trzeba się martwić o dotarcie do miejsca docelowego, czyli portu, z którego się wypłynie.