Harmonogram studiów kosmetycznych na wrocławskich uczelniach

 

Będąc małą dziewczynką bardzo lubiłam bawić się lalkami oraz akcesoriami do makijażu mojej rodzicielki. Od najmłodszych lat wykazywałam chęć do tego, aby zajmować się wizażem oraz pielęgnacją urody. Gdy dorosłam, postanowiłam kontynuować swoją pasję i chciałam zawodowo zająć się dbaniem o urodę.

Program studiów kosmetycznych na wrocławskich uczelniach

studia kosmetyczne we WrocławiuMoje studia kosmetyczne we Wrocławiu rozpoczęłam pełna pasji i nadziei. Przez kolejne lata nauczyłam się bardzo wielu nowych rzeczy, a wiedza i umiejętności zdobyte na studiach chciałam wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej. Na studiach poznałam wiedzę z zakresu szeroko rozumianej kosmetologii dermatologicznej, pielęgnacyjnej czy medycznej. Na zajęciach uczyłam się pojęć z zakresu chemii, biologii czy fizjologii. Poznałam techniki zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym, higieny, nauczyłam się rozpoznawać choroby skórne, schorzenia występujące na włosach czy paznokciach. W kolejnych latach rozpoczęłam również zajęcia praktyczne związane z pielęgnacją urody, nauczyłam się planować zabiegi kosmetyczne, potrafiłam trafnie odczytywać różne składy kosmetyków, poznałam także urządzenia, które służyły do różnych zabiegów. Bardzo lubiłam zajęcia, na których wykorzystywałam zdobytą wiedzę w praktyce, szczególnie w dziedzinie wizażu i makijażu. Cieszyłam się, że moje modelki były zadowolone z moich małych dzieł, ponieważ dzięki temu nauczyłam się jeszcze lepiej dobierać różnego rodzaju kosmetyki, trafnie rozpoznawałam typy urody i tworzyłam bardzo ładne charakteryzacje. Moja praca dyplomowa traktowała o różnych metodach i zabiegach pielęgnacyjnych, które chciałam stosować w przyszłości. Opierałam się na swoich własnych badaniach naukowych, analizach oraz swoich doświadczeniach związanych z dbaniem o urodę. Praca została wysoko oceniona, a ja bardzo cieszyłam się z tego, że kilka miesięcy ciężkiej pracy przyniosło takie wspaniałe efekty. Kilka lat spędzonych na studiach kosmetycznych w tym przepięknym mieście dużo mnie nauczyło, a zdobytą wiedzę postanowiłam wykorzystać w moim biznesie. Po studiach otworzyłam swój własny salon, w którym przyjmowałam kobiety oraz mężczyzn, którzy nie tylko chcieli poprawić swoją urodę, ale również i samopoczucie.

Kilka lat kształciłam się w zawodzie, który od wielu lat był moim marzeniem. Dzięki temu, że nauczyłam się bardzo wielu przydatnych rzeczy, byłam bardzo dobrze przygotowana do tego, aby otworzyć swój własny biznes. Do nowej pracy podeszłam z wielkim zaangażowaniem i pasją, byłam bardzo szczęśliwa, ponieważ mogłam dbać o urodę i pielęgnację innych.