Ile kosztuje usuwanie pluskiew?

Kłopoty z inwazyjnymi mogą przydarzyć się każdemu z nas. Zwłaszcza w ciepłych porach roku, jednakże nie jest to regułą, ponieważ niektóre insekty są aktywne przez cały rok. Tak jest właśnie w przypadku pluskiew, które bardzo chętnie zimują w naszych mieszkaniach i domach. Bowiem mają tam nie tylko miejsce do bytowania i lęgu, ale przede wszystkim nie muszą się martwić o pożywienie. 

Jak długo usuwa się pluskwy? 

chemiczne usuwanie pluskiew w krakowiePluskwy są bardzo małych rozmiarów, ale mogą wyrządzić wielką krzywdę. Bowiem są to owady pasożytnicze, które żywią się nasza krwią i są nosicielami wielu groźnych pasożytów oraz bakterii wywołujących zapalenie mózgu. Dawniej uważano, że pluskwy zamieszkują jedynie w brudnych dzielnicach i można je spotkać wyłącznie w domach biedoty. Jednak nic bardziej mylnego, pluskwom nie zależy na brudzie, ale na bezpośrednim i stałym dostępie do żywiciela. Dlatego też spotkamy je możemy dosłownie wszędzie od kamienic, przez blokowiska, na nowoczesnych apartamentowcach skończywszy. Pluskwy zamieszkują z reguły w pobliżu naszych łóżek, toteż ich angielska nazwa to „bed bug”, co możemy przetłumaczyć jako robak, żyjący w łóżku, czy też łóżkowy robak. No cóż, pluskwy nie lubią się przemęczać i szukać pożywienia. Wole je mieć pod „ręką”. Ukąszenia pluskiew zostawiają bardzo charakterystyczne ślady, których nie da się pomylić ze śladami po ugryzieniach innych owadów. Najczęściej kąsają nas kilkukrotnie, w różne partie ciała (nawet w twarz). Pluskwy najlepiej zwalczać chemicznie bowiem nowoczesne środki są na tyle mocne, wystarczy jeden zabieg, by się ich pozbyć. Poza tym jest to też najskuteczniejsza, bowiem ich wyłapywanie to syzyfowa praca. Chemiczne usuwanie pluskiew w Krakowie to oferta kierowana do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Bowiem hotele, hostele, czy restauracje również bywają zaatakowane przez pluskwy. Oczywiście przypominamy, że nie warto wdawać się w eliminowanie pluskiew na własną rękę, należy to powierzyć specjalistom, którzy załatwią sprawę skutecznie, raz na zawsze. Warto dodać, ze usuwanie pluskiew to usługa, za którą raczej nie zapłacimy więcej niż dwieście złotych. 

Pluskwy mogą z łatwością się schować, ponieważ są bardzo małych rozmiarów. Żerują głównie w nocy, toteż trudno o bezpośredni kontakt, nawet wzrokowy.. Natomiast jeśli zidentyfikujemy na sobie ślady ugryzień tych owadów, lepiej jak najszybciej skontaktować się z jedną firm dezynsekcyjnych w naszym mieście. Bowiem zajmują się one nie tylko ich eksterminacją, ale również likwidowaniem ich miejsc bytowania oraz rozmnażania.