Innowacyjne programy do dystrybucji e-faktur

W jaki sposób firmy wysyłają dzisiaj do swoich klientów rachunki i faktury? Robią to zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj większość dokumentów księgujących sprzedaż produktów lub usług wysyła się drogą elektroniczną. Coraz więcej firm wystawia i wysyła faktury elektroniczne a te, które jeszcze tego nie robią będą musiały zacząć. Bo już za kilka lat będzie to jedyna forma wystawiania dokumentów sprzedażowych. Dlatego już dzisiaj warto zaopatrzyć się w program do wysyłania i dystrybucji faktur elektronicznych.

Faktury elektroniczne wysyła się mailowo

innowacyjna dystrybucja e-fakturWiadomo, że dokumenty w formie elektronicznej można wysłać jedynie mailem. Taka korespondencja kierowana do klientów czy kontrahentów musi być w odpowiedni sposób zabezpieczona a jej wysyłka musi przebiegać szybko i sprawnie. W tym celu stworzone zostały programy, które umożliwiają szybkie wysłanie różnych e-faktur do tysięcy czy nawet milionów różnych odbiorców. Programy komputerowe, których główną funkcją jest innowacyjna dystrybucja e-faktur, potrafią wysłać odpowiednią fakturę na odpowiedni adres mailowy właściwego klienta. Faktury zabezpieczone są hasłem lub odpowiednim kodem, dzięki któremu możemy je zobaczyć w aplikacji na telefonie. Dla firm, które mają liczbę klientów liczoną w tysiącach lub milionach nie istnieje inny sposób na dystrybuowanie faktur aniżeli odpowiednie oprogramowanie komputerowe. Obecnie nawet przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze używają programów do wysyłania faktur elektronicznych. Są to oczywiście proste programy, których funkcjonalności są nieporównywalne do programów dla wielkich korporacji. W przypadku małych firm najczęściej jest tak, że program do wystawiania faktur umożliwia jednocześnie ich wysłanie na wprowadzone wcześniej adresy mailowe. Tutaj nie ma mowy o masowej dystrybucji, ale dla jednoosobowej firmy jest to i tak ogromne ułatwienie. Jednak bez względu na wielkość firmy i liczbę jej klientów wysyłanie faktur drogą elektroniczną jest dzisiaj koniecznością.

Wysyłanie drogą pocztową faktur drukowanych jest przede wszystkim bardzo kosztowne. Wysłanie jednego listu poleconego na poczcie kosztuje dzisiaj niespełna dziesięć złotych. Jeśli mamy stu klientów to wysłanie do nich dokumentów papierowych kosztowałoby tysiąc złotych. I dlatego właśnie większość przedsiębiorców n ie wyobraża sobie dzisiaj fatygowanie się z fakturami na pocztę. Przecież wystarczy kilka kliknięć, żeby rozesłać e-faktury do wszystkich swoich klientów. To nic nie kosztuje a na dodatek trwa o wiele krócej niż wyprawa z listami na pocztę.