Jak działa system parkingowy LPR?

Szukanie miejsca parkingowego jest jednym z największych problemów dla kierowców poruszających się po miastach. Aby usprawnić proces zatrzymywania się zaczęły powstawać nowoczesne systemy parkingowe, wyposażające wyznaczone tereny w sprzęt, dzięki któremu ich obsługa może być zautomatyzowana, co jednocześnie znacznie ją przyspiesza. Za pomocą systemów parkingowych LPR wzrasta szybkość obsługi oraz wygody parkowania.

Działanie systemu parkingowego LPR

systemy parkingowe LPRKierowcy poruszający się za pomocą pojazdów w miastach, muszą regularnie martwić się sprawą parkingu. Brak miejsc, wolna obsługa, a także kłopoty z opłacaniem swojego pobytu są w wielu miejscach na porządku dziennym. Z tego powodu, nowoczesne systemy parkingowe zaczęły zyskiwać coraz większą popularność. Charakteryzują się one wykorzystaniem sprzętu, pozwalającego na zautomatyzowanie obsługi. Wydzielenie terenu za pomocą słupków i szlabanów pozwala na skuteczne zarządzanie przestrzenią. Jednocześnie elementy te nie psują estetyki miejskiej. Systemy parkingowe LPR charakteryzują się kamerami odczytującymi tablice rejestracyjne podjeżdżających samochodów. W ten sposób otwierane są szlabany, zarówno podczas wjazdu i wyjazdu. Wydrukowany bilecik może być opłacony w specjalnie przygotowanym do tego punkcie, a w przypadku częstego korzystania z parkingu można przez Internet wykupić abonament, który umożliwia zatrzymywanie się w danym miejscu przez wybrany okres czasu. Możliwość płatności innych niż gotówka jest kolejnym wielkim udogodnieniem, ponieważ płatności elektroniczne są znacznie częściej wykorzystywane. Inne nowoczesne sprzęty w jakie jest wyposażony taki parking, to interkom, pozwalający na kontakt z obsługą oraz czytnik dalekiego zasięgu, bardzo przydatny dla kierowców z abonamentem. Korzystanie z parkingów przestaje być aż takim problemem, kiedy są one w takim stopniu dostosowane do nowoczesnego klienta. Zautomatyzowana i szybka obsługa oraz łatwe opłacanie pobytu, to główne cechy jakie powinien posiadać parking na wysokim poziomie.

Korzystanie z parkingu wyposażonego w kamery LPR odczytujące tablice rejestracyjne jest niezwykle łatwe. Nie wymaga skanowania biletu ani naciskania guzika przy wyjeżdżaniu, ponieważ szlaban otwiera się automatycznie. Takie nowoczesne rozwiązania sprawiają, że poruszanie się po mieście samochodem staje się znacznie bardziej komfortowe. Możliwość zatrzymania pojazdu w miejscu, do którego ma się wykupiony abonament jest niezwykle wygodna i znacznie przyspiesza szukanie wolnego miejsca parkingowego.