Jak pozbyć się komarów i kleszczy?

Istnieje wiele sposobów na walkę z kleszczami, komarami, meszkami oraz innymi uciążliwymi insektami, ale nie wszystkie są w takim samym stopniu skuteczne. Nasze babcie najczęściej sięgały po naturalne olejki o intensywnym zapachu np. lawendowe, sosnowe, nagietkowe, herbaciane. Tego typu preparatu faktycznie mogą odstraszać owady, ale niestety działają bardzo krótko, bo maksymalnie dwie godziny. Jedynym sprawdzonym, skutecznym sposobem na stałą eliminację komarów i kleszczy z danego obszaru są opryski.

Zwalczanie komarów i kleszczy opryskami

opryski na komary i kleszczeKomary i kleszcze są niezwykle uciążliwe nie tylko dlaczego, że przeszkadzają nam w funkcjonowaniu. Przede wszystkim te owady bywają bardzo niebezpieczne, ponieważ mogą być nosicielami groźnych dla nas chorób, takich jak borelioza lub odkleszczowe zapalenie mózgu. Warto zatem chronić się przed tymi insektami najlepiej, jak to tylko możliwe. Jak już wspomniałam, najskuteczniejszym sposobem takiej walki są opryski na komary i kleszcze. W wielu sklepach ogrodniczych oraz internetowych możemy bez problemu kupić preparaty, które pomogą nam zwalczyć niechciane insekty. W przypadku walki z komarami i kleszczami są to zazwyczaj gotowe już do użycia roztwory, rzadziej koncentraty, które należy jeszcze rozpuścić w wodzie. Skuteczna eliminacja groźnych dla człowieka owadów jest możliwa tylko wówczas, gdy dany teren zostanie spryskany odpowiednią substancją dwa lub trzy razy w sezonie. Zazwyczaj drugi oprysk wykonuje się po dwóch tygodniach od pierwszego. Siła działania preparatów unieszkodliwiających kleszcze i komary jest bardzo różna, dlatego warto dokładnie zapoznać się z etykietami produktów. Najskuteczniejsze są te koncentraty, które posiadają glikol, a zatem dodatkową substancję zagęszczającą mgłę opryskową. Dzięki temu składnikowi powstają bardzo drobne mikrokropelki, które mogą wnikać nawet w najbardziej niedostępne miejsca. Pamiętajmy także, aby wybierając preparat mający zwalczać komary i kleszcze, zadbać jednocześnie o własne zdrowie oraz dobrostan innych zwierząt np. pszczół. Warto dokładnie przestudiować etykietą oraz instrukcję produktu, aby upewnić się, że nie jest on bezpieczny dla nas oraz innych organizmów lub stopień jego szkodliwości jest znikomy.

Komary oraz kleszcze to groźne dla ludzi insekty, które mogą przenosić różnego rodzaju choroby. W dodatku ich obecność zwyczajnie uprzykrza nam życie. Warto zatem wyeliminować te owady z naszego otoczenia lub przynajmniej maksymalnie obniżyć ich populację. Spośród wielu metod walki z kleszczami, komarami oraz meszkami w zasadzie tylko jedna jest niemal w stu procentach skuteczna. Chodzi oczywiście o oprysk sezonowe. Warto je wykonywać nie tylko w miejscach publicznych, ale także w przydomowych ogrodach.