Jak wybrać dobrą trampolinę dla dziecka

Gdy słońce zaczyna przygrzewać, a sezon ogródkowy rozkwita zaczynamy poszukiwać sprzętu ogrodowego, który sprawi frajdę nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Na przydomowych trawnikach możemy znaleźć bajecznie wyposażone place zabaw. Oprócz bezpiecznych huśtawek i piaskownic stoją też dobre trampoliny dla dzieci, które potrzebują spalić nadmiar energii. Tego typu zabawki ogrodowe sprawiają frajdę zarówno przedszkolakom jak i poważniejszym nastolatkom.

Najlepsza zabawa na trampolinie

dobre trampoliny dla dzieciJeśli chodzi o dobre trampoliny dla dzieci to najważniejsze aby spełniały europejskie wymogi bezpieczeństwa pod względem wpływu na zdrowie użytkowników oraz środowiska. Informację o tym, czy wybrany przez ciebie egzemplarz takowe realizuje jest oznaczenie na opakowaniu o pozytywnym atestowaniu przez europejskie instytuty. Kolejną rzeczą, która sprawi, że trampolina będzie dobrze sprawować się w twoim ogródku jest odpowiednie dobranie jej wielkości do potrzeb użytkowników. Każde urządzenie jest przeznaczone dla konkretnej liczny użytkowników oraz może unieść ciężar do określonej kategorii wagowej. Kupując zabawkę ogrodową dla dwu- lub trzylatka trzeba jednak wziąć pod uwagę, że trampolina będzie służyć kilka lat, a więc dziecko może podwoić, a nawet potroić swoją masę nim wyrośnie z tego typu zabaw. Konieczne jest też wybranie urządzenia, które posiada siatkę ochronną, aby beztroski malec nie spadł podczas silniejszego wybicia się podczas użytkowania. Istotne jest też rozmieszczenie sprężyn, które muszą znajdować się na zewnątrz siatki oraz poprawne zabezpieczenie słupków podtrzymujących profilaktyczną sieć. Powinny być otulone miękką pianką, aby nie spowodowały obrażeń gdy dziecka wpadnie na nie podczas beztroskiego skakania. Oprócz elementów zapewniających bezpieczną zabawę dobre trampoliny dla dzieci mają w zestawie również akcesoria, które poprawią komfort użytkowania. Takim dodatkowym elementem jest drabinka po której maluch bezpiecznie wejdzie na urządzenie, a po skończonej zabawie nie będzie musiał zeskakiwać z wysokiego stelażu.

Ustawiając w ogrodzie dobrą trampolinę dla dzieci możemy mieć pewność, że jej producent zadbał o to, by zapewniała jak największe bezpieczeństwo jej użytkownikom. Jednak żaden certyfikat ani zabezpieczenie nie zastąpią uwagi rodzica oraz rozmowy z nie zawsze rozważnym dzieckiem. Udostępniając trampolinę dziecku należy wytłumaczyć mu jak rozważnie korzystać z zabawki, by uniknąć wypadków. Samemu też należy dołożyć wszelkich starań, aby mieć bawiącego się malca na oku i interweniować w kryzysowych sytuacjach.