Jak wybrać materac do spania?

Materace są przedmiotami, które obecne są w każdym gospodarstwie domowym. Przede wszystkim wykorzystywane są w łóżkach, na których się śpi. Ich wybór jest bardzo istotny z punktu widzenia zdrowia i dobrego samopoczucia osoby z niego korzystającego. To od jego stanu i wyboru zależeć może późniejsze pojawienie się różnego rodzaju dolegliwości w tym dolegliwości związanych z bólem kręgosłupa. Istnieje wiele rodzajów materaców. Różnią się one nie tylko swoim zastosowaniem, ale także materiałem, z którego zostały wykonane. 

Podstawowe zastosowanie materaców 

materace w BydgoszczyDo najważniejszego podziału materaców należy przede wszystkim ich zastosowanie ze względu na te wykorzystywane w łóżkach lub te, które stosujemy jako akcesoria do kąpieli w basenie lub morzu. Materace w Bydgoszczy stosowane jako podstawa wielu łóżek dzieli się na materace lateksowe, piankowe termoplastyczne, kieliszkowe, bonelowe oraz kokosowe. Materace lateksowe uważane są za jedne z najlepszych materacy. Ich podstawowym surowcem wykonania jest mleczko kauczukowe, które jest materiałem o wysokiej elastyczności. Dodatkowo zapewnia bardzo wysoki komfort spania, ponieważ materac ten odpowiednio się odkształca i dopasowywuje się do ciała. Co więcej podczas przewracania nie słychać dźwięków i żadnego skrzypienia. Z kolei materace piankowe termoplastyczne charakteryzują się krótką żywotnością, ponieważ są mniej odporne na działanie czynników mechanicznych. Podobnie jak materace lateksowe dopasowują się do ciała jednak w mniejszym stopniu. Materace kieszonkowe składają się ze sprężyn oraz części, które pozwalają na zachowanie odległości od ciała. Praca każdej sprężyny obecnej w tym materacu jest od siebie niezależna, ponieważ nie są one ze sobą połączone. Budowa materaców bonelowych częściowo przypomina siatkę, którą tworzą sprężyny. Są to materace z niższej półki cenowej. Z kolei materace kokosowe mogą posiadać różny rodzaj ich wypełnienie. Może nim być lateks lub pianka. Materace kokosowe występują raczej w postaci płyty przez co są zdecydowanie bardziej twarde.

Wybór materacu powinien zostać dokładnie przemyślany. W głównej mierze dlatego, że służą one do spania i to od nich zależy zdrowie kręgosłupa. Każdy z wymienionych typów materacu posiada wiele zalet, które sprawiają, że wiele osób się na nie decyduje. Podczas wyboru materacu warto zastanowić się nad jego twardością oraz cichością pracy. W każdym sklepie obecni są doradcy, którzy pomocą klientom na profesjonalny dobór materacu do domu i odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania.