Jak wybrać niezawodną firmę przeprowadzkową?

Obecnie na polskim rynku mamy wiele firm, które oferują usługi transportowe oraz przeprowadzkowe. Niestety wiele osób menu myli te pojęcia i myśli, że firma transportowa i przeprowadzkowa to jest to samo. Przez takie pomyłki dochodzi później do nieprzyjemnych sytuacji, w których klient musi samodzielnie nosić meble. Żeby wybrać dobrą firmę przeprowadzkową powinniśmy przede wszystkim sprawdzić doświadczenia oraz rekomendacja także ubezpieczenie i certyfikaty.

Różnica pomiędzy firmą transportową a przeprowadzkową?

przeprowadzki prywatneFirma transportowa świadczy usługi związane z przewozem osób oraz materialnych rzeczy za pomocą odpowiedniego środka transportu. Najczęściej jest to samochód dostawczy lub ciężarowy, ale również jest to transport lotniczy, lub kolejowy albo morski. Firmy przeprowadzkowe natomiast zajmują się załadunkiem oraz rozładunkiem, a także transportem. Możemy im powierzyć przeprowadzki prywatne, a także przeprowadzki mieszkań lub domów, a nawet magazynów czy urzędów miejskich. Dodatkowo oferują oni różnego rodzaju inne usługi. Mogą pomóc z utylizacją starych rzeczy, które chcemy wyrzucić na śmietnik, ponieważ są nam niepotrzebne, a także oferują demontaż oraz montaż mebli. Dzięki temu, że posiadają odpowiednie materiały zabezpieczające to dokładnie zabezpieczono wszystkie rzeczy, które powierzamy do przewiezienia przed jakimkolwiek uszkodzeniem. Oferują oni również usługi związane z transportem nietypowym, ponieważ niektórzy klienci mają do przewiezienia pianino albo też wielkogabarytowe urządzenia i maszyny. Kiedy zdecydujemy się na wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej to powinniśmy dokładnie sprawdzić i jakie są opinie o tej firmie od byłych klientów. Takie opinie znajdziemy najczęściej na stronie internetowej firmy przeprowadzkowej oraz nazwy różnych serwisach, a także na forach tematycznych. Kiedy pierwszy raz korzystamy z takiej usług, to dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z pomocy naszej rodziny oraz znajomych, którzy mogliby polecić nam firmę przeprowadzkową, z której usługi już korzystali i są zadowoleni.

Kiedy już wybierzemy konkretną firmą, która zorganizuje dla nas przeprowadzkę to sprawdźmy jak długo działa już ona na rynku, a także jakie wartościowe treści przekazuje na swojej stronie internetowej. Każda profesjonalna firma będzie miała na swojej stronie internetowej udostępnione informacje o adresie siedziby firmy, a także danych kontaktowych, a często nawet pojawia się tam imię i nazwisko właściciela. W ten sposób mamy pewność, że to rzetelna firma.