Jak wybrać sukienkę na sesję ciążową w plenerze?

Ciąża jest niezwykle ważnym okresem w życiu kobiety. Nic więc dziwnego, że chwile te chce nie tylko zapamiętać, ale również utrwalić, by móc powrócić do nich nawet po wielu latach. To właśnie dlatego sesje ciążowe zyskują na tak ogromnej popularności. Kobiety decydują się zarówno na wspólne zdjęcia z partnerem, jak i te, na których pozują same z ciążowym brzuszkiem. Niezależnie od typu sesji ciążowej ogromne znaczenie ma to, co kobieta na siebie założy. Jakie ubranie sprawdzi się do tego rodzaju sesji najlepiej? 

Jaka sukienka do ciążowej sesji plenerowej? 

plenerowa sesja ciążowa - sukienkaBez wątpienia najlepszą częścią garderoby, która podkreśla kobiecość jest sukienka. Sprawdza się ona również doskonale u kobiet w ciąży. Można się o tym przekonać przeglądając zdjęcia z sesji ciążowych na fanpage’u fotografów. Zwiewna, delikatna sukienka podkreśla ciążowy brzuszek, a także szczególną delikatność kobiety w tym czasie. Jeśli przed Tobą plenerowa sesja ciążowa – sukienka to część garderoby, na którą zdecydowanie warto postawić. I nie tylko dotyczy to plenerów, ale również zdjęć wykonywanych w pomieszczeniach. Jednak sukienka na ciele kobiety w ciąży pozującej w plenerze sprawdza się doskonale. Delikatny wiatr rozwiewa lekką tkaninę, przez co zdjęcia stają się jeszcze bardziej magiczne i efektowne. Duże znaczenie ma w tym przypadku krój i kolor sukienki. W przypadku kroju możemy postawić zarówno na długą zwiewną suknie, jak i krótszą, bardziej obcisłą, która podkreśli brzuszek. W tym przypadku wybór zależy od modelki i jej upodobań, a także wizji fotografa. W niektórych miejscach plenerowych lepiej sprawdzi się ten pierwszy model, w innych – ten drugi. Jeśli chodzi o kolor i wzory sukni, sprawa wygląda analogicznie do kroju. Dla wizji fotografa może okazać się lepszy konkretny kolor. Najczęściej jednak chcąc podkreślić delikatność kobiety w ciąży wybierane są sukienki w odcieniach stonowanych, delikatnych. Dzięki temu oglądając fotografie nie rzuca się nam w oczy w pierwszej kolejności szalony kolor stroju, a raczej brzuszek podkreślony kreacją. 

Jeśli już zdecydujemy się na ciążową sesję, warto zwrócić szczególną uwagę, na to, co założymy. W szczególności że będą to fotografie, do których będziemy powracać latami. Decyzję co do stroju warto podejmować wspólnie z fotografem. Jeśli nie wie on do końca co powinnyśmy założyć, jest to sygnał, że należy przyjrzeć się bliżej dotychczasowym realizacjom i upewnić, że ich styl nam odpowiada. Pamiętajmy, że zdecydowanie lepiej postawić na fotografa, który specjalizuje się w sesjach ciążowy niż na takiego, który wykonuje niemal wszystkie możliwe rodzaje sesji.