Jak wyciągnąć wgniecenie w samochodzie?

Chwila nieuwagi i stało się. Nasze auto może zostać uszkodzone na wiele sposobów. Najczęściej dochodzi do uszkodzeń podczas stłuczek z innymi pojazdami. Takie uszkodzenie wpływa negatywnie na całą estetykę auta i zaniża jego wartość rynkową Wtedy warto się zgłosić do spejalistów, czyli do warsztatu samochodowego. Tam zajmą się wyciąganiem wgnieceń samochodowych.

Metoda wyciągania wgnieceń w samochodzie

wyciąganie wgnieceń poznańStłuczki, gradobicia, chwila rozproszenia podczas parkowania i wgniecenie w samochodzie gotowe. Wiele osób martwi się wtedy o pokrycie kosztów naprawy – blacharza i lakiernika. Obecnie nie trzeba prowadzić samochodu do blacharza i lakiernika, jeżeli pojawiło się tam wgniecenie. Można wyciągnąć wgniecenie innymi metodami. Jest tylko jeden mały warunek – lakier na samochodzie nie może być uszkodzony. Nowoczesna metoda wyciągania wgnieceń nazywa się metodą PDR (z ang.Paintless Dent Repair). Wtedy wgniecenie usuwa się za pomocą specjalnego kleju. Pokrywa się tym klejem uszkodzoną warstwę karoserii. Klej przybiera wtedy postać grzybka. Łapiąc za ten grzybek, pcha się strukturę karoserii do przodu, a karoseria wraca do swojej pierwotnej postaci. Ta czynność musi zostać przeprowadzona precyzyjnie. Najpierw mechanik dokładnie ogląda wgniecenie i dopiero na podstawie oględzin stwierdza, czy ta metoda naprawi poczynią szkodę i czy da się ją zastosować w danym przypadku. Taki zabieg jest oferowany już w coraz większej ilości zakładów samochodowych w Polsce. Coraz częściej zakłady oferują zabieg taki jak wyciąganie wgnieceń Poznań, Bydgoszcz, Warszawa czy Wrocław dominują pod względem ilości takich zakładów. Taka usługa musi być wykonana przez profesjonalistów, którzy posiadają doświadczenie w tym temacie. Nie warto też podejmować się takiej naprawy samodzielnie. Można w ten sposób wyrządzić więcej szkód. Nieumiejętne wyciąganie karoserii sprawi, że może ona się wygiąć w drugą stronę lub w niewłaściwy sposób. Koszt takiego zasięgu jest uzależniony od głębokości wgnieceń i od obszaru wgniecionej karoserii. Ceny zaczynają się mniej więcej od 500 złotych w górę. Każdy przypadek jest ustalany indywidualnie.

Wyciąganie wgnieceń metodą PDR to nowoczesna metoda, dzięki której nie trzeba zdawać auta do lakiernika. Nie należy wykonywać tego zabiegu samodzielnie. W odpowiednim zakładzie samochodowym będą w stanie nam doradzić, czy w ogóle ten zabieg jest zalecany i pomocny w przypadku danej szkody. Warto jednak wykonać taki zabieg, by utrzymać estetykę i wartość rynkową samochodu.