Jak zamówić plandekę na przyczepkę na wymiar?

Często kierowcy potrzebują przewieźć różne materiały, mimo iż nie posiadają samochodu dostawczego. Samochód osobowy również nie posiada odpowiedniej do tego ładowności. W takim przypadku może doposażyć swój samochód w przyczepkę, która pozwoli na załadowanie dowolnego ładunku. Do takiej przyczepki należy dokupić osłonę, czyli plandekę na przyczepkę, a można także pokusić o zamówienie jej na wymiar.

Co może posiadać plandeka na wymiar?

plandeki na przyczepki na wymiarPlandeka spełnia kilka funkcji. Przede wszystkim dzięki niej zawartość przyczepki jest prawidłowo zabezpieczona podczas transportu. Plandeki są wykonane z materiałów o grubej gramaturze, a jednocześnie są elastyczne i rozciągliwe. Podczas drogi plandece nie może się nic stać, musi być odporna na wiatr i deszcz i opór powietrza. Podczas montażu na przyczepce zaś nie może się rozrywać w punktach spojenia. Plandeka jest wyposażona w specjalne elastyczne wiązania, za pomocą których przytwierdza się ją do masztu przyczepki. Na rynku dostanie się taką plandekę niemalże od ręki, ale mimo to istnieją także takie firmy, które zaproponują nam plandekę na wymiar. Różni się ona od standardowych plandek. Przede wszystkim dostosowuje się ja do wymagań indywidualnego klienta. Taka plandeka może zostać dodatkowo wyposażona w specjalny, stalowy stelaż. Dzięki temu kierowca może przewozić na przyczepce duży ładunek, który wystaje znacznie poza poziom ścianek bocznych przyczepki. Dodatkowo można takie plandeki na przyczepki na wymiar wyposażyć w różne systemy otwierania. Plandekę można otworzyć z tyłu przyczepki, jak i z boku. Kolejną zmienną, jaką możemy wprowadzić do standardowego wyglądu plandeki, jest kolor. Firma, która wykonuje plandeki na przyczepki, może wykonać je w niestandardowym, dowolnym kolorze. Co więcej – niektóre spośród firm mogą także wykonać nadruk na plandece. Najczęściej z nadruku korzystają klienci, którzy posiadają własne firmy i chcą w ten sposób zareklamować swoją działalność. Co nie zmienia faktu, że każdy może pokusić się o nadruk na plandece, nawet klient indywidualny, jeżeli tylko w jego głowie zrodziła się taka wizja. Cena za taką plandekę jest ustalana z każdym klientem indywidualnie. Taką firmę można znaleźć przestrzeni online, a po zamówieniu plandeki oczekiwać należy przesyłki pocztą.

Plandeki są wykonywane na wymiar z kilku powodów. Niektórzy właściciele nie mogą znaleźć odpowiedniego wymiaru plandeki do swojej przyczepki. Niektórzy kierowcy chcą mieć plandekę wykonaną na specjalne zamówienie, po to by przewozić z ich pomocą duże ładunki. Jeszcze inni pragną, by przyczepka prezentowała się oryginalnie i zamawiają opcję stworzenia wyróżniającego ich nadruku na pokrywie przyczepki.