Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną?

 

Jeśli jesteś członkiem zespołu w pracy albo twoja firma często współpracuje z innymi, z pewnością spotkałeś się już z propozycjami zorganizowania imprezy integracyjnej. W założeniu wydarzenie to ma być po prostu świetną zabawą, która przy okazji sprawdzi, jak współdziałasz z innymi w obrębie teamu, czy umiesz pracować pod presją czasu oraz jak odnajdujesz się w zupełnie nowych zadaniach. Poza tym taka impreza ma zbliżyć do siebie ludzi, bardziej otworzyć ich na kontakt ze sobą i pokazać, jak wiele ich łączy.

Integracja w kuchni

udana impreza integracyjna krakówNiektórzy firmową imprezę integracyjną organizują w domkach letniskowych na wsi, inni decydują się zawody sportowe podkręcające zdrową konkurencję, takie jak paintball czy laser tag. Nie wszystkim jednak odpowiadają tak agresywne fizyczne rozrywki. Czasami warto postawić na rozwiązanie uniwersalne, które spodoba się zdecydowanej większości grupy. Przyjemnych wrażeń może dostarczyć na przykład integracja w profesjonalnej kuchni pod okiem kucharza. Gotowanie miło się nam kojarzy, bo po skończonej pracy mamy gotowy produkt, którym będziemy mogli się najeść i podzielić z innymi. Szef kuchni rozdzieli nas na zespoły i przydzieli zadania albo poprosi nas o dogadanie się w tej sprawie między sobą, tak aby każdy był zadowolony. Nie należy podchodzić do takiej imprezy w taki sam sposób, w jaki podchodzimy do gotowania obiadu dla siebie w domu. Cała impreza będzie zaplanowana w taki sposób, żeby nikt się nie nudził, ale też nie zmęczył, jednak przede wszystkim nacisk będzie kładziony na współpracę i zabawę. Jeśli zastanawiasz się jak wygląda udana impreza integracyjna Kraków stwarza możliwości, aby się o tym przekonać. W większych miastach warsztaty kulinarne odbywają się w doskonale wyposażonych salach, w których zmieści się kilkadziesiąt osób. Kucharz wprowadzi nas w świat smaków i zapachów, pokaże ciekawe triki i tak poprowadzi cały proces, by wyniki integracji zespołu pozytywnie wpłynęły na rozwój firmy. Takie szkolenia mogą zamówić sami pracownicy albo kadra zarządzająca wraz z HR.

Niełatwo jest zorganizować udaną imprezę integracyjną. Nie opłaca się wybierać czegoś, co nie spodoba się sporej części grupy albo będzie wzbudzało niepotrzebne emocje. Na przykład nie każdy lubi dosłownie i w rzeczywistości walczyć z innymi w ramach integrowania się. Sprawdzone szkolenia lub warsztaty kulinarne podkreślą znaczenie współpracy między jednostkami i działami, pokazując, że łącząc siły, szybciej osiągniemy zamierzone efekty. Na końcu na uczestników czeka nagroda, którą sami sobie wypracowali – pyszne jedzenie. Profesjonalny organizator zapewni klientom bezpieczeństwo i przyjemną atmosferę podczas wydarzenia.