Jaką paszę warto kupić dla koni starszych?

 

Dieta jest istotna w przypadku każdego żywego organizmu. Po prostu każdy gatunek potrzebuje przyswajać inne składniki odżywcze, a raczej w innych ilościach. Dlatego należy dowiedzieć się czego potrzebuje konkretne zwierzę. W przypadku koni jest to także niezwykle istotne, szczególnie jeśli muszą one występować na różnego rodzaju zawodach. Wtedy należy im zapewnić wszelkiego rodzaju potrzebne składniki.

Konie starsze potrzebują zbilansowanej paszy

zbilansowane pasze dla koni starszychJednak nie każda pasza nadaje się do konkretnego konia. Jest kilka czynników przez które dobiera się odpowiednie pożywienie. Z pewnością wpływ na to ma wiek, rodzaj aktywności które wykonuje, metabolizm oraz ogólny stan ciała. W tym tekście chciałbym skupić się na koniach starszych które najlepsze lata mają już często za sobą. Często mają problemy ze stawami, metabolizmem oraz zębami. Przez to trudno im się poruszać, a jeśli chodzi o pożywienie to samo jego przeżucie jest wyzwaniem, nie mówiąc już o jego strawieniu. Z tego powodu należy wybrać odpowiednią paszę która pozwoli zlikwidować te problemy. Dobrze byłoby żeby posiadała potrzebne witaminy i minerały ale także probiotyki i błonnik. Dzięki temu trawienie powinno przebiegać w całkiem dobry sposób. Jednak jak poradzić sobie z problemem żucia? Tu polecałbym wybrać jakąś drobno granulowaną paszę, którą można w razie czego zmieszać z wodą dzięki czemu będzie naprawdę miękka. Choć oczywiście należy sprawdzić wskazania producenta, by być pewnym co zaleca w konkretnym przypadku. Żeby pomóc koniu w przypadku stawów radziłbym by pasza posiadała w składzie glukozaminę która działa na to naprawdę świetnie. Jak widać czytanie składu konkretnego produktu jest czymś niebywale istotnym, możemy w ten sposób przewidzieć czy zadziała dobrze w przypadku naszego konia. Zbilansowane pasze dla koni starszych to coś co jest oferowane przez wiele sklepów, dlatego radziłbym się z nimi dobrze zapoznać. Dzięki znalezieniu najlepszych producentów, przyszły wybór będzie o wiele łatwiejszy niż wcześniej. Należy co jakiś czas sprawdzać nowości, producenci starają się przez cały czas ulepszać formuły swoich produktów.

Starość jest okresem gdzie trzeba zapewnić większą opiekę takiej osobie, identycznie jest w przypadku koni. Musimy po prostu zadbać o to by dostawał w pożywieniu wszystko czego potrzebuje, a przy tym miał warunki do szczęśliwego życia. Taki koń będzie naprawdę zadowolony, a dzięki temu będziemy mogli liczyć na jego dobry humor. Należy poszerzać soją wiedzę na temat tego jak można pomóc koniom starszym.