Jaką taśmę suwakowa wybrać?

Fabrycznie używane w odzieży czy w torebkach suwaki charakteryzują się bardzo wysoką awaryjnością. Z tego też względu warto wymienić je na solidniejsze odpowiedniki, najlepiej wykonane z metalu. Wymiana suwaków jest na tyle prosta, ze każdy z nas poradzi sobie z nią samodzielnie.

Gdzie kupić taśmę suwakową?

taśma suwakowa z kordlemCiągle zacinający się suwak w kurtce czy w torebce to bardzo frustrujący problem. Dzieje się tak zazwyczaj ze względu na to, że fabrycznie montowane suwaki są wykonane z niskiej jakości tworzyw sztucznych. W takich suwakach często dochodzi do wyłamywania się ich ząbków, co utrudnia, lub uniemożliwia ich zamkniecie. W takim wypadku warto wymienić suwaki na nowe, wyższej jakości. Można to zrobić samodzielnie w domu, przyda się do tego jedynie taśma suwakowa z kordlem oraz odpowiednia maszyna do szycia. Przyszycie suwaka wraz z taśmą jest bowiem znacznie prostsze niż przyszycie samego suwaka i co ważniejsze, również dla osób które nie miały wcześniej do czynienia z krawiectwem. Taśma suwakowa to tak naprawdę suwak, który jest zamocowany na solidnej taśmie, wykonanej ze wzmocnionego materiału. Taśma suwakowa jest dostępna w wielu różnych kolorach, co pozwoli je lepiej dospawać do rodzaju odzieży, gdzie mamy zamiar je zamontować. Taśma oraz suwak powinna być jak najbardziej zbliżona kolorystycznie do fabrycznie zamontowanego suwaka. Jeżeli jednak zdecydujemy się na inny kolor taśmy i suwaka, musi być on jak najbardziej dopasowany do przeznaczenia czy też typu odzieży. Podczas wyboru taśmy suwakowej bardzo ważne jest również, by jej długość była dopasowana do długości kurtki, czy też płaszcza. Niemniej ważne niż jakość samej taśmy jest jakość zamontowanego w niej suwaka. Warto aby suwak ten był wykonany z jak najlepszych jakościowo materiałów, a najlepiej z metalu. Dzięki temu, taki suwak zamontowany na taśmie będzie bardziej wytrzymały i przede wszystkim nie będzie się zacinał nawet po dłuższym okresie czasu. Wybierając taśmy suwakowe warto sprawdzić, czy została ona dodatkowo wzmocniona przy pomocy kordla. Takie taśmy, mimo niewielkiej grubości, będą zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia czy też rozdarcia. Z tego też względu będą one się nadawały nie tylko do poprawek krawieckich odzieży, ale również i poszew jak i butów, ale również i piórników czy pokrowców.

Jeżeli mamy problem z zacinającym się suwakiem to oznaka, ze warto go wymienić na nowy. Warto kupować suwaki od razu z okalającą je taśmą, których przyszycie jest znacznie prostsze. Taśma powinna być dodatkowo wzmocniona, na przykład za pomocą kordla.