Jaki chodniczek ułożyć na schodach?

Chodząc po schodach chcemy być przede wszystkim stabilni. To własnie stabilność zapewnia nam bezpieczeństwo, jednak nie zawsze łatwo ją osiągnąć, szczególnie, jeżeli dopiero weszliśmy z dworu i nasze buty są mokre, a schody pokryte zostały ceramicznymi płytkami lub wykonano z kamienia. O wypadek nie trudno. W takiej sytuacji należy odpowiednio zabezpieczyć schody, dzięki czemu będą one o wiele bardziej chronione przed naszym upadkiem. Taka inwestycja będzie bardzo przydatna.

Chodniczki na schodach zapewnią stabilność

stabilne chodniczki na schodyZdarzyło mi się, że pewnego dnia próbowałem wejść do urzędu. Było to jesienią i schody były niezwykle mokre, tak samo jak moje buty. Wejście po schodach sprawiło mi mnóstwo trudności, jednak w końcu, dzięki poręczy, udało mi się tego dokonać. Czułem, że wiele ryzykuję. O wiele łatwiej byłoby mi, gdyby na schodach znajdowały się odpowiednie chodniczki, które od spodu podszyte byłyby gumą, która zapewniałaby im odpowiednią stabilizację i przyczepność. Takie rozwiązanie coraz częściej znajduje zastosowanie. Niewiele myśląc, kupiłem takie chodniczki do swojego domu i rozłożyłem je na schodach. Chociaż posiadam aluminiową barierkę, schody nigdy nie były tak stabilne jak teraz, gdy leżą na niech chodniczki. Takie rozwiązanie problemu okazało się dla mnie bardzo korzystne, gdyż dzięki niemu przestałem bać się wchodzić po schodach na wyższe kondygnacje. Decydując się na takie chodniczki trzeba jednak pamiętać o tym, aby regularnie dbać o ich czystość, gdyż z dworu możemy wnosić na nie wiele różnego rodzaju zabrudzeń, co często okazuje się bardzo nieestetyczne. Warto zainwestować w stabilne chodniczki na schody i rozłożyć je w odpowiednich miejscach. Dzięki temu nikt, kto będzie chciał wejść po naszych schodach, nie będzie narażony na upadek ze schodów, co często jest bardzo przykre i może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Ja sam już nigdy więcej nie poślizgnąłem się na schodach, od czasu, kiedy ułożyłem na nich chodniczki, zakupione w jednym z pobliskich supermarketów.

Z wyglądu takie chodniczki przypominają dywaniki samochodowe. Ich główną zaletą jest jednak to, że od spodu pokryte są warstwą gumy, która w pewnym sensie przykleja się do schodów, które wykończone zostały na przykład płytkami lub granitowymi płytami. Takie rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie drogi wejścia i wyjścia dla każdego naszego gościa, będzie też przydatne podczas organizacji ewakuacji, gdyby wybuchł pożar albo nastąpiła inna sytuacja awaryjna, wymagająca szybkiego opuszczenia lokalu.