Jaki jest koszt wycinania drzew?

Kilka lat temu odziedziczyłem po dziadkach mały domek na wsi. Od razu po załatwieniu sprawy spadkowej się tam wprowadziłem. Bezpośrednio przed domem rosło tam duże, stare drzewo, które pamiętałem jeszcze z wakacji u dziadków kilkadziesiąt lat temu. Ostatnio podczas silnych wiatrów kilka gałęzi drzewa się złamało i tylko cudem nie trafiły w okno mojego mieszkania. Uznałem, że dla bezpieczeństwa najlepiej będzie to drzewo wyciąć, aby nie zawaliło się całkiem na moje mieszkanie. Szybko zająłem się tym zagadnieniem.

Zapoznałem się z cennikiem wycinki drzew

wycinka drzew cennikPrzede wszystkim udałem się do starostwa powiatowego, aby złożyć wniosek o wycinkę drzewa z własnej posesji. Po kilku dniach otrzymałem decyzję administracyjną, z której wynikało że mogę już wyciąć drzewo z przed domu, ponieważ jest ono stare, spróchniałe i zagraża bezpieczeństwu ludzi oraz sąsiednim nieruchomościom. Teraz musiałem jeszcze tylko znaleźć firmę, która zajmuje się wycinką drzew, najlepiej w dosyć przystępnych cenach. Korzystając z internetu, szybko udało mi się znaleźć kilka firm, które zajmują się wycinką drzew z mojej okolicy. Szczególnie oferta jednej z tych firm mnie zainteresowała. Na stronie internetowej tej firmy wszedłem w zakładkę wycinka drzew cennik, i zacząłem przeglądać ceny. Akurat mieli promocję, dzięki czemu w bardzo przystępnej i niskiej cenie można było wyciąć drzewo. Przy wycince drzew zajmowali się oni również zabraniem wyciętego drzewa na utylizację. To było dla mnie bardzo praktyczne i komfortowe rozwiązanie, ponieważ obawiałem się, że po wycięciu drzewa nie wiedziałbym co zrobić z uzyskanym w ten sposób drewnem. Zauważyłem, że firma ta posiada bardzo dobre rekomendacje poprzednich klientów. Klienci chwalili, że bardzo profesjonalnie i kompleksowo zajmują się oni wycinką drzew, w taki sposób żeby było to bezpieczne dla najbliższego otoczenia. Zachęcony tymi pozytywnymi informacjami na temat tej firmy, zdecydowałem się nawiązać z nimi współpracę. Choć nie ukrywam, że niska cena za usługę również miała w tym swój wpływ.

Zadzwoniłem na podany numer telefonu i umówiłem się na wycinkę drzewa przed moją posesją. Najważniejsze było dla mnie to, że mieli oni bardzo szybkie terminy. Nie musiałem w związku z tym długo czekać i już kilka dni później pracownicy firmy zjawili się przed moim domem, żeby wyciąć drzewo. Zrobili to w sposób sprawny i szybki. Posiadali profesjonalny sprzęt dzięki któremu wycieli drzewo w sposób bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i nieruchomości. Byłem bardzo zadowolony.