Jakie są ceny w wypożyczalniach samochodów?

 

W naszym kraju panuje coraz większa moda na pożyczanie, wynajmowanie czy współdzielenie się środkami komunikacji. Możemy wziąć rower na mieście i oddać go w zupełnie innej części miasta. Można wypożyczyć hulajnogę albo skuter i zwrócić na takiej samej zasadzie jak miejskie rowery. A w dużych miastach można zabrać z ulicy auto, które też się wypożycza na minuty, ale z pomocą specjalnej aplikacji. Samochody można też wypożyczyć na dłużej. W tym celu wystarczy odwiedzić tradycyjną wypożyczalnię aut.

Wypożyczalnie samochodowe mają swoje cenniki

wypożyczalnia samochodów mikołówWszystkie firmy, które oferują klientom swoje usługi, mają sztywno określone ceny. Zawarte są one w cennikach, z którymi dzisiaj z łatwością można się zapoznać. Wystarczy wejść na stronę danej firmy i zobaczyć ceny w udostępnionym cenniku. Tak samo działają również wypożyczalnie aut w całym kraju. Chcąc poznać cenę wynajęcia konkretnego modelu auta trzeba wejść na stronę internetową i tam przejrzeć całą dostępną ofertę. Jeśli przejrzy się cenniki kilkudziesięciu wypożyczalni to można sobie ich ceny uśrednić. I tak oto przeciętna cena za mały samochód jaką liczy sobie popularna wypożyczalnia samochodów Mikołów to około osiemdziesięciu złotych za dobę. Tyle kosztuje wynajęcie najmniejszych aut osobowych z najsłabszym silnikiem. Na drugim biegunie są oczywiście samochody klasy premium. I tutaj ceny oscylują w granicach od dwustu do trzystu złotych za dobę. Niektóre wypożyczalnie oferują też samochody luksusowe. Za takie trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych za jedną dobę. Jak widać na powyższym przykładzie – wypożyczanie samochodów to nie jest jakaś bardzo kosztowna usługa. Zawsze możemy wypożyczyć samochód całkowicie elektryczny i jeździć nim zupełnie za darmo. Wypożyczenie elektryka to koszt około dwustu złotych za dobę. Przy czym takimi samochodami można w tej chwili jeździć całkowicie za darmo. Ich tankowanie póki co jest bezpłatne. Tankowanie, czyli ładowanie elektrycznego akumulatora. Przy czym na tankowanie do pełna trzeba sobie zarezerwować minimum godzinę czasu.

Dzisiaj usługa wypożyczania samochodów bardzo spowszechniała i nie kojarzy się już tylko z lotniskami, na które przylatują zagraniczni biznesmeni. Każdy może sobie wynająć samochód jeśli tylko potrzebuje. Co więcej – coraz częściej ludzie dobrowolnie rezygnują z posiadania własnego samochodu. Wolą wypożyczyć sobie samochód za niewielkie pieniądze zawsze wtedy gdy tego potrzebują. Jak widać ceny za wynajęcie samochodu są na tyle atrakcyjne, że każdy może sobie na to pozwolić.