Jakie są rodzaje balustrad szklanych?

Aranżacja wnętrza to dziedzina, w której co jakiś czas pojawiają się nowe trendy. Nowoczesne wnętrza również rządzą się swoimi prawami i wymagają konkretnych rozwiązań aranżacyjnych. Do takich rozwiązań należą balustrady szklane, które ostatnio zyskały na popularności. Istnieje wiele typów takich balustrad i to od preferencji klienta zależy jakie balustrady zamontuje w swoim wnętrzu.

Rodzaje balustrad szklanych

balustrady szklane zewnętrzne krakówBalustrady szklane wpisują się idealnie w nowocześnie wyposażone wnętrza. Są wykonane ze szkła hartowanego, czyli takie które podczas procesu obróbki zostało podgrzane do temperatury około 600 stopni Celsjusza, a następnie schłodzone przez chwilę w bardzo zimnej wodzie. Takie proces hartowna gwarantuje, że szyba nie zbije się podczas uderzenia i nie rozsypie się na małe, ostre kawałeczki. Balustrady szklane mogą zostać użyte w różnych wnętrzach, przede wszystkim stosuje się je jako balustrady balkonowe, ale nie tylko. Mogą służyć jako balustrady schodowe, albo ograniczać pomieszczenia przed schodami. Balustrady szklane na balkonie mogą wzbudzać obawy niektórych odnośnie tego, czy takie balustrady zapewniają poczucie prywatności. Każdy marzy o tym, by choć odrobinę skryć się przed widokiem osób postronnych podczas przebywania na balkonie. Żeby zapewnić sobie prywatność, można zamocować specjalną balustradę wykonaną z mlecznej szyby. Balustrady można także podzielić ze względu na rodzaj użytych łączeń montażowych. Większość balustrad szklanych posiada łączenia w postaci słupków. Coraz częściej jednak spotyka się z balustradami szklanymi, które w całości wykonane ze szkła. Montuje się je poprzez klejenie poszczególnych części szkła, lub z pomocą śrub i zacisków. Takie balustrady z pewnością prezentują się niezwykle elegancko. W większości dużych polskich miast możemy wykonać balustrady szklane zewnętrzne Kraków, Gdańsk, Poznań, Warszawa to miasta, w których prosperuje najwięcej firm specjalizujących się w takiej działalności. Taka firma wykona taki projekt po wcześniejszym uzgodnieniu wszystkiego z klientem. Montaż odpowiednich balustrad zaczyna się od pobrania wszystkich pomiarów. Później przechodzi się do wyboru odpowiedniego szkła na balustradę. Można także pokusić się o balustradę ze szkła, na której umieszczony jest ciekawy, graficzny nadruk. Balustrady szklane różnią się także od siebie rodzajem wykończenia. Niektóre balustrady szklane nie potrzebują dodatkowych paneli zabezpieczających, górnych. Na jeszcze innych można umieścić drewniane czy metalowe wykończenia.

Balustrady szklane zewnętrzne i wewnętrzne można uatrakcyjniać na wiele sposobów. Mogą być zbudowane z szyb mlecznych albo na ich powierzchni można wygrawerować estetyczny wzór. Wszystko zależy od preferencji danej osoby i aranżacji reszty wnętrza. Montaż takich balustrad najlepiej jest zostawić specjalistom, czyli firmie, która takie balustrady dla nas wykona.