Karykatura stworzona na podstawie zdjęcia

 

Obecnie coraz bardziej popularnym zajęciem jest rysowanie karykatur na zamówienie klientów. Obraz w tak ciekawej i humorystycznej wersji cieszy się ogromną popularnością wśród społeczeństwa w różnym wieku. Dobrego karykaturzystę możemy najszybciej znaleźć na wielu stronach online, jak również część pojawia się podczas sezonu wakacyjnego na ulicach większych miast. Jeżeli jednak rysunek ma być formą prezentu, będzie potrzebne nam dobrej jakości zdjęcie.

Zabawna karykatura z fotografii

karykatura ze zdjęciaZamówienie karykatury oraz czas oczekiwania na wynik końcowy nie trwa zbyt długo, jednak warto z wyprzedzeniem pomyśleć o organizacji niespodzianki, niż czekać na ostatnią chwilę i zamartwiać się czy karykatura zdąży dojść do wyznaczonej daty urodzin lub innych okoliczności. Podczas zamówienia należy ustalić kilka ważnych kwestii, na podstawie których powstanie obraz. Najważniejsze, aby wybrać wyraźne zdjęcie, a najlepiej ich kilka sztuk. Na wybranych fotografiach powinny być widoczne rysy twarzy, by szybciej i dokładniej je odwzorować. Tym sposobem karykaturzysta będzie mógł z łatwością zadbać o każdy szczegół pracy, co sprawi, że osoby będą przedstawione w sposób bardzo realistyczny. Kolejny element, jaki należy ustalić to pomysł przedstawienia bohaterów na rysunku, który z pewnością będzie zależny od rodzaju okoliczności, na którą jest nam potrzebna praca. Może też być związany z zainteresowaniem bliskich nam osób lub z rodzajem wykonywanej pracy. Karykatura ze zdjęcia może być wykonana za pomocą pasteli, farb olejnych, ołówka, a także węgla, wybór konkretnej techniki, również należy do nas. Jeżeli kompletnie nie mamy pomysłu, z pewnością udostępnione zostaną nam przykładowe szablony, z których możemy czerpać inspirację. Na etapie końcowym karykatura zostaje umieszczona w estetycznej ramie, przystosowanej do zawieszenia na ścianie lub postawienia na regale. Niestety koszty, jak również terminy realizacji zamówień są bardzo różne, nie da się ukryć, że będą one zależne od formatu pracy, liczby osób, a także techniki wykonania oraz kolorystyki. Średni koszt karykatury mieści się od 50 złotych do nawet 300 złotych za sztukę. Wybierając dobrego karykaturzystę, obowiązkowo powinniśmy sprawdzić efekt jego wcześniejszych pracy, by nie natrafić na ceniącego się amatora.

Zabawne przesłanie karykatury w 100% rozbawi każdą osobę przez nas obdarowaną oraz wzbudzi wielką ciekawość wśród pozostałych gości. Rysunek będzie niepowtarzalny i wyjątkowy, ponieważ został wykonany dla konkretnej osoby lub osób. Będzie to piękna pamiątka oraz dekoracyjny dodatek w pomieszczeniu, którym się znajdzie.