Kiedy korzystać z aparatu do magnetoterapii?

 

Fizjoterapia staje się dzisiaj coraz popularniejszą formą leczenia różnych schorzeń. Dzięki zmianom, które zaszły w ostatnich latach w polski prawie, jest ona coraz bardziej dostępna dla wielu różnych pacjentów. Jest także coraz bardziej doceniana przez lekarzy, którzy zaczynają rozumieć potrzebę fizjoterapii nie tylko w przypadku osób niepełnosprawnych, ale także w przypadku wielu osób z ortopedycznymi, neurologicznymi, krążeniowymi, czy też jeszcze innymi schorzeniami.

Zastosowanie aparatu do magnetoterapii

aparat do magnetoterapiiNiestety pomimo coraz większej popularności fizjoterapii, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, że w przypadku różnorakich urazów, powinna być ona wprowadzana możliwie szybko. W rzeczywistości po fizjoterapię należy sięgać nie po zabiegu operacyjnym (jeżeli taki jest konieczny), ale już dużo przed nim. Odpowiedni przygotowanie pacjenta przez fizjoterapeutę, ułatwi pracę chirurgowi, a także zdecydowanie przyspieszy powrót do zdrowia. Podobnie, jeżeli po złamaniu mamy unieruchomioną kończynę w gipsie, to nie należy czekać do zdjęcia tego opatrunku żeby zgłosić się na fizjoterapię, ale zrobić to niemal od razu po konsultacji lekarskiej. W większości gabinetów fizjoterapeutycznych znajdziemy urządzenie takie jak aparat do magnetoterapii. Można go zastosować swobodnie nawet, jeżeli kończyna jest jeszcze w gipsie. Nie naruszając opatrunku, fale magnetyczne docierają do uszkodzone tkanki i stymulują jej naprawę, dzięki czemu leczenie przebiega zdecydowanie szybciej. Oprócz tego, fala magnetyczna pozytywnie wpływa także na układ krwionośny. Dzięki temu przy zastosowaniu takich zabiegów unikniemy problemu, jakim jest niedokrwienie unieruchomionej kończyny, co często zdarza się przy braku fizjoterapii. Niewątpliwą korzyścią jest także wpływ fali magnetycznej na układ limfatyczny. Pobudza ona odpowiedni przepływ limfy, co zapobiega powstawaniu obrzęku, a co za tym idzie bolesności kończyny. Fala magnetyczna ma także wiele innych zastosowań, które możemy odkryć, jeżeli bardziej zagłębimy się w ten temat.

Podsumowując, w przypadku fizjoterapii po różnorakich urazach, ważne jest, aby nie czekać z jej rozpoczęciem. Już po konsultacji lekarskiej i zaopatrzeniu uszkodzonej kończyny możemy wykonać część zabiegów, dzięki którym powrót do zdrowia będzie zdecydowanie szybszy. Jednym z takich zabiegów jest magnetoterapia. Aparat do magnetoterapii znajduje się niemal w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym, więc jeżeli tylko zgłosimy się z danym problemem, możemy mieć pewność, że będziemy mogli skorzystać z dobrodziejstw tej terapii.