Kolorowe sukienki z żakardu

 

Od kiedy zajęłam się krawiectwem, zaczęłam odkrywać świat, którego do tej pory nie znałam. W trakcie nauki szycia odkryłam całe mnóstwo pięknych tkanin, z których można tworzyć wspaniałe elementy garderoby. W kilku takich materiałach zakochałam się tak mocno, że stworzyłam z nich kolekcje ubrań, dzięki którym zdobyłam klientów i mogłam otworzyć własny zakład krawiecki. Nastawiam się głównie na szycie ubrań dla kobiet. Czasami tworzę też jakieś ubrania dla dzieci. Część ubrań tworzę na zamówienie, część szyję według szablonów i sprzedaję już gotowe.

Delikatna tkanina żakardowa

wyjątkowe tkaniny - żakardPasją do szycia zaraziła mnie moja mama i to całkiem nieświadomie. Nigdy jakoś mocno nie zachęcała mnie do zabawy z igłą i nicią, jednak jako mała dziewczynka miałam okazję obserwować jak wieczorami szyję dla siebie i dla mnie wspaniałe kreacje. I w duchu marzyłam o tym, żeby sama też się kiedyś tak nauczyć. Z realizacją tego marzenia czekałam jednak dość długo. Ostatecznie na kurs szycia zapisałam się dopiero kilka lat temu. Nauczyłam się na nim nie tylko tworzenia różnego rodzaju krojów, ale też zdobyłam dużą wiedzę na temat materiałów. Pośród wszystkich moją szczególną uwagę przykuły ekskluzywne, wyjątkowe tkaniny – żakard i jedwab wyjątkowo przypadły mi do gustu. Jak chodzi o żakard, to jest to rodzaj kolorowej tkaniny, bogatej w różnego rodzaju wzory. Z racji tego, że wzory te są tkane za pomocą specjalnych maszyn, ich produkcja zajmuje sporo czasu, przez to żakard nie należy do najtańszych tkanin. Ale, podobnie jak jedwab, jest on ceniony przez kobiety. Z żakardu powstają przede wszystkim piękne sukienki letni i wiosenne. To właśnie na takie sukienki, w szczególności w wersji maxi, mam obecnie najwięcej zamówień. Tkanina żakardowa jest bardzo miłą w dotyku i oddychającą tkaniną, która sprawdza się w ciepłe i chłodniejsze dni. Ja osobiście nie szyje koszul, ale w ekskluzywnych sklepach bardzo popularne są właśnie wielobarwne koszule z żakardu. Korzystają z nich przede wszystkim te kobiety, dla których elegancki wizerunek jest chlebem powszednim. Dużo kobiet, bowiem, musi do pracy nosić koszule.

Dzięki temu, że zajęłam się krawiectwem, miałam okazję poznać mnóstwo pięknych tkanin i w części z nich się zakochałam. Do gustu przypadł mi przede wszystkim żakard. Ta wielobarwna tkanina daje całe mnóstwo możliwości, jak chodzi o szycie kolorowych i eleganckich zarazem ubrań. Najczęściej wykorzystuje żakard do szycia sukienek na sezon wiosenno- letni. Moje klientki uwielbiają takie żakardowe kreacje.