Kompleksowa obsługa pogrzebów w Warszawie

 

Śmierć bliskiej osoby to zawsze bardzo traumatyczne przeżycie. Nie każdy jest w stanie myśleć w takiej sytuacji o sprawach formalnych takich jak np. zorganizowanie pogrzebu. Firmy świadczące usługi pogrzebowe doskonale zdają sobie z tego sprawę. I właśnie dlatego wiele z nich świadcz kompleksowe usługi. Wystarczy tylko kilka podpisów, a organizacją pogrzebu od początku do końca zajmie się firma pogrzebowa.

Usługi pogrzebowe – trumny, urny, kwiaty i inne

kompleksowe usługi pogrzebowe - warszawaW niektórych przypadkach konieczny jest również transport zwłok. W takiej sytuacji również warto wybrać firmę, która ma w swojej ofercie takie usługi. Zwłoki muszą być przewożone w odpowiednich warunkach. Są do tego specjalne samochody z chłodniami, dzięki którym możliwe jest przewożenie zwłok nawet na duże odległości – również pomiędzy państwami. Oprócz usług transportowych firmy pogrzebowe świadczą też całą resztę usług związanych ze zorganizowaniem pogrzebu – niezależnie od tego czy będzie to pogrzeb świecki, katolicki czy związany z jakimkolwiek innym wyznaniem. Firma w imieniu bliskich osoby zmarłej może skontaktować się z księdzem w sprawie pochówku, może wybrać miejsce na cmentarzu itd. Na pewno dla rodziny pogrążonej w smutku i żałobie będzie to duże odciążenie. W ofertach firm pogrzebowych można znaleźć kwiaty na pogrzeb, ubrania dla żałobników. Firmy mogą zająć się również ubiorem osoby zmarłej, a nawet przygotowaniem ciała do pogrzebu. Warto skorzystać z możliwości, jakie dają kompleksowe usługi pogrzebowe – warszawa to miasto, w którym działa wiele takich firm. W ofercie firm pogrzebowych znajdują się także trumny oraz urny. Bliscy osoby zmarłej mogą już na pierwszym spotkaniu zdecydować o tym, czy osoba zmarła zostanie pochowana w sposób tradycyjny czyli w trumnie czy zostanie skremowana, a prochy umieszczone w urnie. Niektóre firmy mogą zająć się również zorganizowaniem stypy po pogrzebie. Oferta firm pogrzebowych jest bardzo bogata. Firma może załatwić orkiestrę pogrzebową, księdza, a co najważniejsze – zajmie się również wszystkimi prawnymi formalnościami związanymi z pogrzebem. Dzięki temu bliscy osoby zmarłej będą mogli skupić się na przeżywaniu żałoby, a nie wypełnianiu dokumentów.

Jeśli chodzi o koszty, to wszystko zależy od tego, jak wiele spraw ma załatwić firma świadczące usługi pogrzebowe. Jeśli ma to być organizacja całego pogrzebu od początku do końca, to zazwyczaj jest to kwestia kilku tysięcy złotych. Do tego dochodzą ceny trumny lub urny, ewentualnej kremacji, kwiatów dla żałobników, ubrań dla osoby zmarłej, koszty oprawy muzycznej i inne.